"Gazeta Wyborcza": Górnicy testują żaroodporną bieliznę


Bieliznę, która ma chronić przed ciężkimi poparzeniami, dostali na próbę górnicy z Katowickiego Holdingu Węglowego - informuje "Gazeta Wyborcza".

Do darmowej, największej na świecie internetowej biblioteki Google Book Search trafią na razie tylko książki wydane w USA, Wielkiej Brytanii, Kanadzie i Australii - głosi nowa wersja umowy Google z wydawcami, przedstawiona 13 listopada w Sądzie Federalnym USA. Nowa wersja umowy to efekt m.in. protestów wydawców z Europy, którzy obawiali się naruszania przez internetowego giganta ich praw autorskich. Generacja Y to ludzie, którzy mają teraz od 15 do 25 lat. Chociaż dopiero wkraczają w dorosłe życie, są grupą, która w przyszłości będzie dyktować firmom warunki. Jacy oni są? Na to pytanie odpowiadają eksperci z firmy doradczej Deloitte 850 mld funtów może wynieść końcowy rachunek brytyjskich podatników za różne działania ratunkowe wobec sektora bankowego - zakup udziałów, gwarancje kredytowe na rynku międzybankowym, ubezpieczenie toksycznych aktywów, rekapitalizację i pożyczki - ocenia w raporcie NAO (National Audit Office), odpowiednik NIK-u w Polsce.Jacek Saryusz-Wolski uważa, że wspólnotowy system bezpieczeństwa energetycznego powinien mieć trzy poziomy reakcji: rynek, władzę narodową, a potem władzę unijną. Polski eurodeputowany, członek Komisji Spraw Zagranicznych PE był uczestnikiem debaty zorganizowanej przez „Gazetę Wyborczą”. 24 czerwca rozpocznie się budowa magistrali ciepłowniczej 2 x 350 dn w ramach projektu „Likwidacja wysokoemisyjnego źródła ciepła z systemu ciepłowniczego w Jeleniej Górze”. Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo szacuje, że zużycie gazu w Polsce w roku 2009 spadnie do około 13 mld metrów sześciennych z 13,9 mld w roku 2008 - poinformował w czwartek dziennikarzy dyrektor Departamentu Regulacji w PGNiG Andrzej Janiszowski.

Jak wynika z rankingu przygotowanego przez Connectivity Scorecard, Polska wchodzi w skład grupy 25 państwa, których gospodarka napędzana jest innowacyjnością - pisze "Puls Biznesu".

Znowu iskrzy na linii przewoźnicy lotniczy - Polska Agencja Żeglugi Powietrznej. PAŻP chce o kilkadziesiąt procent podnieść opłaty nawigacyjne w 2009 r. Linie lotnicze protestują: w kryzysie takich rzeczy się nie robi Polska jest w stanie wybudować elektrownię atomową do 2020 r., ale żeby tak się stało decyzja w sprawie wyboru technologii musiałaby zostać podjęta szybko - powiedział PAP dyrektor ds. międzynarodowych francuskiej firmy Areva produkującej reaktory, Jean-Noel Poirier.

Ponad dwie trzecie Greków (69 proc.) uważa, że sytuacja gospodarcza w kraju będzie ulegać pogorszeniu, a zdecydowana większość (80 proc.) obawia się niepokojów społecznych - wynika z sondażu opublikowanego w piątek przez dziennik "Kathimerini". Od końca 2009 r. do marca 2010 r. ceny paliw na stacjach wzrosły średnio o 5,5 proc. W tym samy czasie ceny surowca potrzebnego do ich wytworzenia wzrosły 11 proc. - poinformowała w Sejmie wiceminister gospodarki Joanna Strzelec-Łobodzińska. Internetowa okazja to propozycja dla klientów, w której do rozmawiania i wysyłania SMSów, przeglądania stron Internetowych oraz surfowania po sieci w komputerze będzie potrzebne tylko jedno urządzenie, abonament i karta SIM.Stany alarmowe były w niedzielę w południe przekroczone na 13 wodowskazach na Opolszczyźnie; na większości rzek woda opada. Bez dostaw energii elektrycznej pozostaje ponad 2 tys. odbiorców. Kolejny raz minister skarbu Aleksander Grad tłumaczył się w Sejmie z pierwszej nieudanej sprzedaży stoczni w Gdyni i Szczecinie. Podobnie jak poprzednio, opozycja nie żałowała mu krytyki. Joachim Brudziński (PiS) stwierdził, że Grad przechodzi do historii jako ten, który zlikwidował przemysł stoczniowy w Polsce. - Czy nie jest panu za to wstyd? - pytał. Z kolei Romuald Ajchler z Lewicy mówił, że minister skarbu zakpił sobie ze stoczniowców". 22 marca 2010r. Nadzwyczajne Zgromadzenie Przedsiębiorstwa Poszukiwań i Eksploatacji Złóż Ropy i Gazu „Petrobaltic” podjęło decyzję o zmianie nazwy spółki na LOTOS "Petrobaltic".

MNI Telecom kupi w wezwaniu 10% akcji Hyperiona w zamian za akcje spółki-matki


Rzecznik ministerstwa skarbu Maciej Wewiór powiedział w środę PAP, że ostateczna cena sprzedaży 16,05 proc. akcji Enei została ustalona na poziomie 16 zł za akcję. Dodał, że resort będzie w najbliższym czasie finalizował tę transakcję.

"Rz": ZUS najważniejszy, rząd i Sejm daleko


- Na życie Polaków największy wpływ ma Zakład Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) - wynika z sondażu GfK Polonia dla "Rzeczpospolitej". Na tę instytucję wskazało 42 proc. ankietowanych

Rząd amerykański obcina pensje i premie menedżerów


Rząd Obamy ostro obciął pensje i premie dla menedżerów ratowanych przez państwo banków i firm samochodowych. Wall Street jest wściekłe

"DGP": Kina zarabiają jak nigdy


- W ubiegłym roku sprzedano w Polsce 38 mln biletów. Tak dobrego roku polskie kina nie miały od czasu upadku komunizmu - informuje "Dziennik Gazeta Prawna"

Teraz czas na Polskę


– Laureaci konkursu „Teraz Polska” są ambasadorami naszego kraju zagranicą. Ich produkty, usługi, czy przedsięwzięcia dają świadectwo, że polska gospodarka jest nowoczesna i oparta na wiedzy - powiedział wiceminister gospodarki Adam Szejnfeld podczas rozdania dyplomów gratulacyjnych XIX edycji konkursu „Teraz Polska”. Uroczystość odbyła się 1 czerwca br. w Pałacu Prezydenckim w Warszawie.

Pomorskie: mieszkańcy Lubiatowa i Kopalina nie chcą elektrowni jądrowej


Jak podał Polska Dziennik Bałtycki, mieszkańcy Lubiatowa i Kopalina w gminie Choczewo nie aby na ich terenie powstała elektrownia jądrowa.

Włochy. Związek metalowców odrzucił porozumienie z Fiatem


Związek zawodowy włoskich metalowców Fiom odrzucił w poniedziałek porozumienie z dyrekcją Fiata w sprawie przeniesienia z Polski do fabryki pod Neapolem produkcji nowej pandy. Pozostałe związki zawodowe umowę akceptują.

W Chinach brakuje czosnku, bo spekulanci zwąchali interes


Ceny energii dla odbiorców indywidualnych raczej nie zostaną uwolnione w 2010 r. - ocenia Marek Woszczyk, wiceprezes Urzędu Regulacji Energetyki.

Indeks WIG20 wybił się w górę na koniec sesji w piątek


Lauren Ashley, Miss Beverly Hills 2010, wygłosiła w programie Fox News kontrowersyjną wypowiedź na temat homoseksualistów. Jak powiedziała, homoseksualiści powinni zginąć, bo, w jej ocenie, w taki sposób na ich temat wypowiada się Biblia – czytamy w serwisie examiner.com.

A new investment in Poland – Ford in Tychy


– A new investment of the Ford corporation in Poland is a chance for the local business development. On the other hand, the Ford company may count on professionalism of Polish workers – said Deputy Prime Minister Waldemar Pawlak during the press conference organised on the occasion of announcing decision concerning production of Ford Ka in Tychy. The ceremony took place in the Ministry of Economy on 31 March 2008.

Bank umorzy raty, fiskus każe zapłacić podatek


Banki umorzą w tym roku część rat kredytów nawet kilkunastu tysiącom osób będących w dramatycznej sytuacji finansowej. Niestety, kredytobiorcy trafią z deszczu pod rynnę - od umorzonych długów będą musieli zapłacić... podatek dochodowy!

Zielińska-Głębocka z RPP: Polska powinna skorzystać z elastycznej linii kredytowej MFW


W tym roku PKB Polski może wzrosnąć o 3 proc., a w przyszłym o 3,6 proc. - poinformował w czwartek na konferencji dyrektor departamentu ekonomicznego Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) Andrew Dean.

PARP: pieniądze dla wnioskodawców "Innowacyjnej Gospodarki" z BGK


Promieniowanie słoneczne jest ważnym czynnikiem środowiskowym wpływającym na stan skóry i całego organizmu. Oprócz korzystnego wpływu wywiera jednak także efekty niepożądane.

"DGP": Gaz-System rezygnuje z łącznika ze Słowacją


"Dziennik Gazeta Prawna" pisze, że Gaz-System rezygnuje z budowy rurociągu, który połączyłby nasz system gazowy ze słowacką siecią przesyłową. Według gazety, polski operator gazociągów uznał tę inwestycję za zbyt drogą.

General Motors wybiera Europę zamiast Azji


Miesiąc po rezygnacji ze sprzedaży Opla General Motors odstąpił Chińczykom kontrolę nad swoją główną spółką w Państwie Środka i daje im połowę udziałów w Indiach.

Główną działalnością naszej firmy jest sztukateria oraz gzymsy elewacyjne. Od wielu lat nasza firma produkuje wysokiej jakości gzymsy elewacyjne przeznaczone zarówno do instalacji wewnątrz jak i na zewnątrz budynków. Produkowane przez nas gzymsy elewacyjne znajdują odbiorców w całej Europie. Oprócz gzymsów elewacyjnych mamy w ofercie całą gamę produktów związanych z gzymsami elewacyjnymi jak listwy czy bonie. Szczególnie jeśli będą interesowały cię bonie to mamy pewność, że nasze bonie stanowią największą ofertę w Polsce. Zapraszamy do poznania naszych gzymsów elewacyjnych.