AKTUALIZACJA Wynik operacyjny wg LIFO PKN Orlen w III kw. będzie dodatni


Kiedyś mi się wydawało, że tylko fajni ludzie mogą podróżować - powiedziała nam znana podróżniczka i dziennikarka, Beata Pawlikowska.

Wygląda na to, że nic już nie uratuje kolei przed przejęciem przez obcą konkurencję. Regularne cięcia połączeń oraz ostatnie likwidacje dalekobieżnych pociągów ze Słupska i Koszalina, to ... Przed bramą główną Narodowego Banku Polskiego leżą kwiaty i palą się znicze. Warszawiacy wpisują się do księgi kondolencyjnej wystawionej w związku ze śmiercią prezesa NBP Sławomira Skrzypka. Improving energy efficiency, increasing security of supply and developing competitive markets for fuels and energy, introducing nuclear power, increasing the use of renewable sources and reducing the impact of energy on the environment – these are the priorities of \\\"Poland\\\'s Energy Policy until 2030\\\" developed by the Ministry of Economy.Zdaniem Konfederacji Pracodawców Polskich przyjęcie przez Sejm projektu zmian w kodeksie cywilnym, przewidujących możliwość zmuszania inwestorów do ustanawiania gwarancji zapłaty za roboty budowlane, zawiera elementy niosące ... PKN Orlen podnosi od czwartku hurtową cenę oleju grzewczego Ekoterm Plus o 10 zł na tysiąc litrów - poinformował płocki koncern. Moskiewski Patriarchat cerkwi prawosławnej zwrócił się do wicepremiera Rosji, szefa rady nadzorczej Gazpromu Wiktora Zubkowa o zapewnienie tańszych dostaw gazu dla firm chemicznych z Ukrainy.

Jaskrę można uznać za przewlekłą chorobę społeczną - w skali świata doprowadza do utraty wzroku miliony ludzi, a choruje na nią około 70 milionów. Ze ...

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zerwała umowę na budowę autostrady A1 do Czech, zarzucając wykonawcy rażące opóźnienia. Odzyskanie rentowności, wzrost wydobycia węgla o blisko 30 proc., nieznaczne zwiększenie zatrudnienia i inwestycje za ok. 650 mln zł planuje w 2010 r. Jastrzębska Spółka Węglowa (JSW). Firma, która najbardziej ze wszystkich górniczych spółek odczuła w 2009 r. skutki kryzysu, teraz spodziewa się ponownego wzrostu.

Heyah obniża kwotę doładowania, po której następuje bezpłatna aktywacja usług w Taryfie Pakietowej. Od 31 sierpnia br., można włączyć wybraną opcję po uzupełnieniu konta kwotą od 30 zł (dotychczas było to min 50zł). Europejski Trybunał Sprawiedliwości rozstrzygnie, czy w latach 2007-2008 opodatkowanie podatkiem od czynności cywilnoprawnych (PCC) pożyczek udzielanych spółkom przez ich udziałowców było zgodne z prawem unijnym - poinformowała firma doradcza Deloitte. Sławą najcenniejszej polskiej marki cieszy się PKO BP. Prestiżowy magazyn "The Banker" wycenia logo tego banku na ponad miliard dolarów, informuje "Rzeczpospolita".Zadłużenie Skarbu Państwa w PLN na koniec kwietnia 2010 r. wyniosło 73,1 proc. całości zadłużenia, tak jak przed miesiącem, i wobec 73,3 proc. na koniec 2009 r. - podał resort finansów w komunikacie. Toshiba wprowadza na rynek nowe serie laptopów Satellite T130 oraz T110. Modele z trójką w nazwie wyposażone będą w 13,3-calowe matryce, natomiast T110 to 11,6-calowa konstrukcja. W Polsce komputery pojawią się już w listopadzie i będą miały zainstalowany system Windows 7. - Polska zajęła 29. miejsce w globalnym rankingu 104 państw świata ocenionych pod kątem pomyślności gospodarczej i jakości życia, opublikowanym w poniedziałek przez niezależny brytyjski ośrodek badawczy Instytut Legatum (Legatum Prosperity Index).

Recesja w Europie słabnie


Eurostat potwierdził, że w II kw. spadek PKB w strefie euro sięgnął już tylko 0,1 proc. w stosunku do pierwszych trzech miesięcy roku. Coraz więcej krajów ucieka ze szponów recesji

Ergis-Eurofilms poprawia wyniki, planuje emisję obligacji


Chwilę przed godz. 19 otrzymaliśmy potwierdzenie - jest pierwszy przypadek wirusa H1N1 w Polsce - powiedziała dzisiaj na specjalnie zwołanej ...

Wiceszef Gazpromu: zapotrzebowanie na gaz w Europie będzie rosnąć


Do 2030 r. Europa będzie potrzebowała dodatkowo ponad 240 mld metrów sześciennych gazu ziemnego rocznie - powiedział w środę na Uniwersytecie Warszawskim wiceprezes Gazpromu Aleksander Miedwiediew.

Diaby: wkrótce termin konferencji ws. reformy emerytalnej


Wysoki urzędnik ICC (Międzynarodowego Trybunału Karnego)  Phakiso Mochockoko opowiada Institut for War and Peace Reporting o nadziejach na postawienie przed sądem winnych okrucieństw w Ugandzie.

Na otwarciu WIG20 stracił 0.521%


Grupa Lotos od czwartku podwyższa cenę hurtową benzyny bezołowiowej 98 o 4 zł na tysiąc litrów, cena benzyny bezołowiowej 95 nie zmienia się. Jak informuje biuro prasowe spółki, cena oleju napędowego wzrasta o 14 zł a oleju opałowego o 13 zł na tysiąc litrów.

Mniejszy boom na największym rynku samochodowym świata


W kwietniu Chińczycy kupili 1,11 mln nowych aut, tylko jedną trzecią więcej niż przed rokiem. Dotąd Chińczycy zwiększali zakupy aut o ponad 50 proc., licząc rok do roku.

IBM wprowadza nową linię serwerów Power 7 na rynek polski


# dochodzą informacje o skutkach awarii #

Enea może w tym roku ogłosić przetarg na dwa bloki po 1000 MW


Enea ogłosi przetarg na generalnego wykonawcę dwóch bloków energetycznych w Kozienicach w tym roku, wynika z wypowiedzi prezesa Enei Macieja Owczarka.

Polsce grozi kolejny pozew przed Trybunałem Unii Europejskiej


Zapowiada to GS, duży szwedzki związek zawodowy pracowników przemysłu poligraficznego i drzewnego.

"Rzeczpospolita": zbudować wiatrak i zarobić na energii


Boom na budowę farm wiatrowych trwa u nas mimo kryzysu. W ciągu roku liczba pozwoleń na przyłączenie wiatraków do sieci energetycznej uległa podwojeniu - zauważa "Rzeczpospolita".

PB: Narasta rozwarstwienie zarobków pracowników


Pogłębia się rozwarstwienie w dochodach Polaków. Pensje pracowników najgorzej zarabiających rosły przez ostatnie lata zdecydowanie wolniej, niż zarobki najlepiej opłacanych pracowników (o jedną trzecią szybciej). Owoce wzrostu gospodarczego z mijającej dekady nie są więc konsumowane proporcjonalnie - akcentuje "Puls Biznesu".

Kłopot z gazem dla Nabucco


Azerbejdżan wstrzymuje się uruchomieniem drugiej części złoża gazu Szach-Denis na Morzu Kaspijskim tłumacząc to brakiem jednoznacznych decyzji w sprawie budowy gazociągu Nabucco – informuje „Rzeczpospolita”.

Innovative Economy – first competitions underway


– We hope that competitions which have just been started will significantly improve innovative potential of Polish enterprises, and thus contribute to the development of the whole economy – said Deputy Prime Minister Waldemar Pawlak during the press conference concerning start-up of first competitions within the framework of the Operational Programme Innovative Economy (OP IE). The conference took place in the Ministry of Economy on 8 April 2008.

Polska zbyt uzależniona od Niemiec


Eksperci Euler Hermes w opublikowanym raporcie ostrzegają, że polski eksport jest zbyt uzależniony od sytuacji ekonomicznej Niemiec.

Rzecznik KE: jest porozumienie ws. bezpieczeństwa dostaw gazu


Eksperci państw członkowskich oraz sprawozdawcy Parlamentu Europejskiego osiągnęli we wtorek porozumienie polityczne ws. rozporządzenia o bezpieczeństwie dostaw gazu - powiedziała w środę rzeczniczka KE Marlene Holzner.

Główną działalnością naszej firmy jest sztukateria oraz gzymsy elewacyjne. Od wielu lat nasza firma produkuje wysokiej jakości gzymsy elewacyjne przeznaczone zarówno do instalacji wewnątrz jak i na zewnątrz budynków. Produkowane przez nas gzymsy elewacyjne znajdują odbiorców w całej Europie. Oprócz gzymsów elewacyjnych mamy w ofercie całą gamę produktów związanych z gzymsami elewacyjnymi jak listwy czy bonie. Szczególnie jeśli będą interesowały cię bonie to mamy pewność, że nasze bonie stanowią największą ofertę w Polsce. Zapraszamy do poznania naszych gzymsów elewacyjnych.