Moody's says US could lose Aaa in 3 years


The United States, which posted a record deficit in the last fiscal year, may lose its Aaa rating if it does not reduce the gap to manageable levels in the next three to four years, Moody's Investors Service said on Thursday.

Główną informacją obecnego tygodnia na Wall Street był wczorajszy odczyt grudniowej sprzedaży detalicznej. Po ostatnich optymistycznych sygnałach napływających na rynek dających wiarę w solidny wzrost w tym zakresie, mało kto się spodziewał, że jej rzeczywisty odczyt będzie aż tak słaby. Słowo "kaizen" pochodzi z języka japońskiego, jest tłumaczone jako "zmiana" i "dobry", co w uproszczeniu można rozumieć jako "ciągłe ulepszanie", podnoszenie wartości, postęp. Filozofia kaizen ma źródło w kulturze Japonii oraz praktykach związanych z zarządzaniem. Zgodnie z tym, co powiedział guru kaizen - Masaaki Imai w 1986 roku, kaizen oznacza udoskonalanie na każdym polu działalności człowieka. Zatrudniająca ponad 5 tys. ludzi rosyjska wytwórnia samochodów IżAwto w Iżewsku na południowym Uralu wystąpiła o oficjalne stwierdzenie jej bankructwa - poinformował w czwartek tamtejszy sąd.Miedź drożeje na giełdach metali, a w Szanghaju w czwartek zanotowano 18-miesięczne maksimum - podają maklerzy. Na 24 lipca zaplanowano uroczyste zawieszenie wiechy na PGE Arena Gdańsk. Do tego dnia ma zostać zakończony montaż konstrukcji stalowej tego stadionu. Urząd Komunikacji Elektronicznej nałożył 2,5 mln zł kary na Polkomtel za niedostarczenie danych dotyczących kosztów finansowych spółki. - Będziemy się odwoływać do Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów - powiedział PAP rzecznik Polkomtela Adam Suchenek.

Pogrążona w kryzysie Ukraina cały czas stara się o pomoc ze strony Międzynarodowego Funduszu Walutowego, ale nie jest o nią łatwo. Takich warunków jak MFW nie stawia jednak Rosja, która właśnie - jak podaje agencja Reutera - pożyczyła Kijowowi 2 miliardy dolarów.

Od spadków wartości dolara rozpoczęto nowy tydzień na rynku forex. Inwestorzy mieli wyraźnie większy apetyt na ryzykowne inwestycje. Indeks SP500 wzrósł o ponad 10 punktów, do poziomu 1097.91. Amerykański gigant spożywczy Kraft Foods zaproponował połączenie z brytyjską firmą Cadbury za sumę 16,7 miliarda dolarów. Cadbury odrzucił jednak na razie warunki propozycji rywala. Brytyjczycy są m.in. właścicielami polskiej marki Wedel.

Ministerstwo Gospodarki przewiduje, że wzrost PKB wyniesie w 2009 roku około 1 proc., po wzroście o 4,9 proc. w 2008 roku. Eksperci resortu prognozują, że inflacja na koniec roku spadnie do około 3 proc. Przeprowadź szybkie badanie internetowe dla frazy “Has Bean Steve” i zobaczysz, jakie pojawią się wyniki. “Has Bean Steve” pojawia się na serwisie Twitter, Facebook, Flickr, MySpace, Vimeo, YouTube i LinkedIn, nie wspominając o co najmniej kilkudziesięciu innych blogach, forach, czy portalach społecznościowych. Inflacja CPI obniży się w krótkim horyzoncie projekcji NBP. Od II kwartału 2010 r. do II kwartału 2011 r. będzie się kształtować poniżej celu inflacyjnego 2,5 proc. W długim horyzoncie projekcji inflacja wzrośnie, przekraczając górną granicę odchyleń od celu w II kwartale 2012 roku - wynika z lutowej projekcji inflacji i PKB opublikowanej w piątek przez Narodowy Bank Polski.Spółka Petrolinvest miała 283,11 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w I poł. 2009 roku wobec 3,03 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie. Przybywa firm zwiększających wydatki na monitoring tego, co piszą o nich internauci, oraz obsługę profili firm i marek w serwisach społecznościowych. Dzisiejsza sesja w odróżnieniu od kilku ostatnich obfitowała w publikacje istotnych danych makroekonomicznych. Odczyty wskaźników makro decydowały dzisiaj o losach EUR/USD.

Ostatnia szansa na nowe akcje PKO BP


Dziś ostatnia szansa, by zapisać się na akcje PKO BP z nowej emisji. Zapisy mogą składać inwestorzy, którzy 6 października posiadali akcje banku na swoim rachunku lub kupili prawa poboru na giełdzie. Cztery takie prawa uprawniają do nabycia jednej nowej akcji.

Bankers cull puts corporate Nigeria on alert


Nigeria's central bank sliced through the hubris of the business elite with its $2.6 billion bank bailout, starting what could be a new era for corporate governance in one of Africa's most important economies.

Dynamika bezrobocia słabnie


Wskaźnik Rynku Pracy (WRP) informujący z wyprzedzeniem o zmianach w wielkości bezrobocia już trzeci miesiąc z rzędu nieznacznie obniża się - wynika z listopadowego raportu Biura Inwestycji i Cykli Ekonomicznych.

A jednak jest szansa na wzrost


Mimo negatywnej wymowy wczorajszej sesji, dziś rynek stanie przed kolejną szansą na wzrost. A to za sprawą inwestorów z Nowego Jorku, którzy obronili swój rynek przed spadkami. Kiedy wczoraj nasz parkiet kończył pracę, indeks S&P500 tracił już blisko 1 proc. Jak się później okazało - osiągając minimum sesji. Później straty były sukcesywnie odrabiane, a indeksy (bo nie tylko S&P) zdołały wyjść na plus.

DM IDM SA podniósł rekomendację dla GTC do "trzymaj"


Analitycy DM IDM SA, w raporcie z 1 marca, podnieśli rekomendację dla GTC do "trzymaj" ze "sprzedaj", podtrzymując cenę docelową dla akcji spółki na poziomie 22,1 zł.

Możliwość zaliczenia w koszty niezamortyzowanej wartości inwestycji w obcym środku trwałym - rozbieżności w orzecznictwie i interpretacjach organów podatkowych


Przedsiębiorcy często wykorzystują w prowadzeniu działalności gospodarczej składniki nienależące do ich majątku. Są to głównie lokale i budynki, ale również różnego rodzaju maszyny, środki transportu czy też narzędzia.

Amerykanie zainteresowani ofertą publiczną PZU


Amerykańscy inwestorzy są zainteresowani m.in. przyszłoroczną ofertą publiczną PZU, sprzedażą akcji KGHM oraz spółek z sektora elektroenergetycznego, w tym PGE, Tauronem, Eneą i Energą - powiedział minister skarbu Aleksander Grad.

Zyski z walut nie dla Kowalskiego


Co trzeci produkt strukturyzowany, który pojawił się na rynku w tym roku, oparty był na kursie euro, ale tylko najzamożniejsi otrzymali szansę zarabiania na osłabieniu naszej waluty.

Kraków będzie mieć ponownie tanie połączenie lotnicze z Rzymem


Po ponad roku przerwy Kraków będzie mieć tanie połączenie lotnicze z Rzymem. Od 2 marca przyszłego roku loty do stolicy Włoch uruchomi irlandzki przewoźnik Ryanair.

USD spadł, ale rynki nie reagowały


Wydarzeniem dnia jest wzrost notowań euro powyżej 1,50 USD, co można interpretować jako wybicie z dwumiesięcznej konsolidacji i zachętę do zakupów akcji. Rynki były innego zdania.

Informacja dotycząca ryzyka związanego z kredytami walutowymi


Wartość mieszkaniowych kredytów walutowych dla ludności w polskim sektorze bankowym sięga obecnie 139,3 mld zł, co stanowi 63 proc. portfela kredytów mieszkaniowych ogółem (dane na koniec listopada 2009 r.). Na koniec 2008 r. udział ten wynosił 70%.

Jen oddał część wcześniejszych zysków


Japońska waluta straciła na wartości wskutek większego zainteresowania inwestorów dolarem australijskim.

Coraz łatwiej o zagraniczny paszport


Przed wyborem obywatelstwa stanie większość osób, które zamierzają na dłużej lub na stałe zamieszkać za granicą, zwłaszcza gdy na świat przyjdą dzieci. Jaki paszport nadać maluchowi, który urodzi się w Amsterdamie, Monachium, Liverpoolu czy Oslo?

Skuteczna optymalizacja kosztów i bezpieczne inwestycje w IT - czyli II edycja konferencji Infrastruktury IT Comarch


10-11 września w Krakowie, w Centrum Szkoleniowo-Konferencyjnym Comarch odbędzie się druga edycja warsztatów infrastruktury organizowanych przez subsektor Infrastruktury IT sektora Usługi w Comarch.

Etykieta na oponie prawdę ci powie


Za trzy lata nowe opony sprzedawane w Unii Europejskiej będą musiały być zaopatrzone w informację o ich wpływie na zużycie paliwa, przyczepności do wilgotnego podłoża oraz hałasie - taką regulację przyjął Parlament Europejski.

Główną działalnością naszej firmy jest sztukateria oraz gzymsy elewacyjne. Od wielu lat nasza firma produkuje wysokiej jakości gzymsy elewacyjne przeznaczone zarówno do instalacji wewnątrz jak i na zewnątrz budynków. Produkowane przez nas gzymsy elewacyjne znajdują odbiorców w całej Europie. Oprócz gzymsów elewacyjnych mamy w ofercie całą gamę produktów związanych z gzymsami elewacyjnymi jak listwy czy bonie. Szczególnie jeśli będą interesowały cię bonie to mamy pewność, że nasze bonie stanowią największą ofertę w Polsce. Zapraszamy do poznania naszych gzymsów elewacyjnych.