Bumar będzie produkował wiatraki zamiast czołgów


Zakład Mechaniczny "Bumar-Łabędy" w Gliwicach zmienia profil produkcji. Ma się zająć między innymi budową elektrowni wiatrowych - napisała Gazeta Wyborcza powołując się na IAR.

Spółki węglowych będą zaskarżać w instytucjach unijnych rosnący import węgla z Rosji jako praktyki dumpingowe – czytamy w „Rzeczpospolitej”. Wyrokiem z dnia 17 marca 2010 r. Sąd Najwyższy oddalił skargę kasacyjną Zespołu Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin od wyroku Sądu Apelacyjnego w Warszawie z dnia 17 kwietnia 2009 r., utrzymującego w mocy nałożoną przez Prezesa URE na ZE PAK karę pieniężną za nieutrzymywanie przewidzianych przepisami prawa zapasów węgla brunatnego. Promieniowanie słoneczne jest ważnym czynnikiem środowiskowym wpływającym na stan skóry i całego organizmu. Oprócz korzystnego wpływu wywiera jednak także efekty niepożądane.W czwartkowe popołudnie w Sejmie odbędzie się debata na temat pozbawienia przywilejów emerytalnych byłych esbeków. PiS zapowiada, że poprze propozycje PO i jednocześnie zarzuca, że PO chce odebrać im zasługi w tej - jak mówią - historycznej sprawie. Jak podał katowicki dodatek Gazety Wyborczej, w piątek przed godz. 14. doszło do awarii linii średniego napięcia przebiegającej przez południową część Tych. Inwestorzy się nie zagapili. Ponad 99 proc. z nich zamieniło swoje prawa poboru na akcje nowej emisji PKO BP, największego polskiego banku - podał Reuters, powołując się nie nieoficjalne źródła

Azerbejdżan, który ma być głównym dostawcą gazu do gazociągu Nabucco naciska na przyśpieszenie działań zmierzających do rozpoczęcia tej inwestycji – czytamy w „Rzeczpospolitej”

Liczba nowo zarejestrowanych bezrobotnych w USA wzrosła w ubiegłym tygodniu do 576 tys. osób z 561 tys. tydzień wcześniej - podał amerykański Departament Pracy Według zakładów chemicznych będących jednocześnie w gronie największych klientów PGNiG, gaz ziemny jest w Polsce stanowczo za drogi – czytamy w „Rzeczpospolitej”.

Unijny komisarz ds. energii Guenter Oettinger przjeżdża w przyszłym tygodniu do Warszawy na rozmowy z polskim rządem o priorytetach w polityce energetycznej na kolejne pięć lat - powiedziała w środę PAP jego rzeczniczka Merlen Holzner.

\"\"Giermek Monet Plany osobiste zaczynają nabierać tempa. To wyjątkowo odpowiedni moment aby zadbać też o sprawy rodzinne i uczuciowe. Nie pozwól jednak aby to czysty przypadek rządził twoim życiem. Nie ufaj zbytnio nagłym porywom niecierpliwego serca. Osoby samotne będą odczuwały silną potrzebę miłości. horoskop.wp.pl

Niemieccy kierowcy nie dostaną już premii na nowe auto za złomowanie starego wozu. W środę wyczerpało się 5 mld euro, które rząd Niemiec przeznaczył na premie.Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew i kanclerz Niemiec Angela Merkel zapowiedzieli w piątek po swoich rozmowach w Soczi, że oba kraje będą kontynuowały wielkie wspólne projekty gospodarcze, w tym budowę Gazociągu Północnego (Nord Stream).

\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\"VIII Mieczy Nie tylko nie wystarczy teraz na ten wymarzony zakup, ale nawet może przydarzyć się jakiś niespodziewany finansowy dołek. A to dlatego, że osiągniesz niemal mistrzostwo w wydawaniu gotówki, na dodatek, na całkiem niepotrzebne rzeczy. Nie pożyczaj też pieniędzy, nawet jeśli to ktoś, kogo znasz od dawna. Nie zobaczysz ich prędko. horoskop.wp.pl

Francuska sekretarz stanu ds. ekologii Chantal Jouanno zażądała we wtorek śledztwa w związku z doniesieniami o składowaniu w Rosji pod gołym niebem francuskich odpadów radioaktywnych. Jouanno podkreśliła, że francuska energetyka jądrowa "musi być absolutnie przejrzysta".

Unijna grupa robocza sprawdzi porozumienie gazowe Polski z Rosją


Unijna grupa robocza ma sprawdzić porozumienie Polski ws. umowy gazowej z Rosją - poinformował w piątek komisarz UE ds. energii Guenter Oettinger.

Jak łatwiej i skuteczniej wykorzystać fundusze europejskie


Propozycje ułatwień dotyczących wykorzystania funduszy europejskich oraz najpoważniejsze problemy związane z ich pozyskiwaniem były głównymi tematami spotkania wicepremiera Waldemara Pawlaka z beneficjentami Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka (PO IG), które odbyło się 22 czerwca br.

Będzie obowiązek stosowania liczników elektronicznych


Program działań wykonawczych odnośnie na lata 2009-2012 przewiduje rozwój inteligentnej sieci pomiarowej oraz systemu inteligentnego opomiarowania jako nowoczesnych technik zarządzania popytem. Zakłada on m.in. wprowadzenie od 2011 roku obowiązku stosowania liczników elektronicznych, ogólnopolskich standardów dotyczących cech technicznych, instalowania i odczytu liczników energii elektrycznej, oraz ogólnokrajowego systemu łączności radiowej dla potrzeb energetyki.

GPW: notowania zakończą tydzień na plusie


Dyskusja na temat strategii odejścia od programów stymulujących gospodarki nabiera barw, ale w dalszym ciągu trudno z niej wyciągnąć bardziej jednoznaczne wnioski.

TVN miał 14,3-95,0 mln zł zysku netto w IV kw. 2009 r.


# dochodzą informacje o skutkach awarii #

Telekomunikacja Polska kupi energię w ENEI


Telekomunikacja Polska podpisała z ENEĄ umowę zakupu energii elektrycznej. Tym samym TP zakończyła I etap konsolidacji zakupu energii, który obejmuje ok. 3000 punktów poboru energii. Wartość kontraktu to ok. 30 milionów PLN.

"Rzeczpospolita": lekarze i adwokaci z kasami fiskalnymi


W przyszłym roku po wizycie u lekarza i prawnika otrzymamy paragon z kasy fiskalnej - dowiedziała się "Rzeczpospolita".

Czechy protestują przeciwko wspieraniu Opla przez rząd Niemiec


-Czeski minister przemysłu i handlu Vladimir Toszovsky przesłał Komisji Europejskiej oficjalne żądanie zadbania przez nią o przestrzeganie reguł wolnego rynku i wnikliwą ocenę działań niemieckiego rządu przy sprzedaży firmy Opel - poinformował w poniedziałek czeski internetowy serwis informacji ekonomicznych E15

Dajemy Ci "wolną rękę"


67 % polskich kierowców, którzy rozmawiają w czasie jazdy przez telefon komórkowy, trzyma go przy uchu - wynika z badań przeprowadzonych w listopadzie 2009 roku przez ...

Wezwanie na akcje Hyperiona ogłoszone przez Aster nie doszło do skutku


Na zakończonym wczoraj późnym wieczorem posiedzeniu Rady Polityki Pieniężnej próbowano dojść do porozumienia w sprawie podziału pieniędzy wypracowanych w 2009 przez NBP. Zmiany zasad księgowania rezerw mają obowiązywać dopiero dla bilansu za 2010 rok.

Walczą o ratunek dla niszczejących dworców


- Jeszcze kilka lat bezczynności i zabytkowe dworce na Warmii i Mazurach popadną w całkowitą ruinę. Możemy tego uniknąć, potrzebna jest jednak zmiana złego prawa, które ...

UE: spadek przemysłowych emisji CO2 o ponad 11 proc.


Na skutek kryzysu europejskie firmy wyemitowały w 2009 r. o 11,6 proc. mniej CO2 niż rok wcześniej - wynika z podsumowania opublikowanego we wtorek przez Komisję Europejską. Chodzi o zakłady przemysłowe włączone do unijnego systemu handlu emisjami (ETS).

MSP chce zmienić zarząd PSE - Operator


Rada Nadzorcza PSE – Operator, która zebrała się w czwartek późnym wieczorem, ogłosi prawdopodobnie w przyszłym tygodniu konkurs na czteroosobowy zarządu spółki, z prezesem włącznie - donoszą serwisy internetowe "Rzeczpospolitej" i Pulsu Biznesu".

Jednakowe dobowe karty opłat


Minister zmienia rozporządzenie Wczoraj minister infrastruktury podpisał rozporządzenie zmieniające poprzednie rozporządzenie w sprawie opłat za przejazd po drogach krajowych. Z nowego tekstu rozporządzenia wynika, że - "Karta ...

DAX na zamknięciu spadł o 0,70 proc., do 5.903,56 pkt


Promieniowanie słoneczne jest ważnym czynnikiem środowiskowym wpływającym na stan skóry i całego organizmu. Oprócz korzystnego wpływu wywiera jednak także efekty niepożądane.

Główną działalnością naszej firmy jest sztukateria oraz gzymsy elewacyjne. Od wielu lat nasza firma produkuje wysokiej jakości gzymsy elewacyjne przeznaczone zarówno do instalacji wewnątrz jak i na zewnątrz budynków. Produkowane przez nas gzymsy elewacyjne znajdują odbiorców w całej Europie. Oprócz gzymsów elewacyjnych mamy w ofercie całą gamę produktów związanych z gzymsami elewacyjnymi jak listwy czy bonie. Szczególnie jeśli będą interesowały cię bonie to mamy pewność, że nasze bonie stanowią największą ofertę w Polsce. Zapraszamy do poznania naszych gzymsów elewacyjnych.