Bilet słabo rozreklamowany


Śląsk. Przewozy Regionalne promują tylko swoje usługi Od 1 czerwca w kasach Śląskiego Zakładu Przewozów Regionalnych można już kupić wspólny bilet metropolitalny na pociąg, autobus i tramwaj. ...

W dziale PROJEKTY AKTÓW PRAWNYCH zamieszczone są projekty aktów prawnych (w kategoriach według nazw departamentów MG). Przy projekcie znajdują się wymagane przez Ustawę dane według wzoru podanego poniżej (sposób prezentowania projektu aktu prawnego)


Polskie LNG wyłoniło w poniedziałek trzy konsorcja, które do końca grudnia złożą oferty wstępne na budowę terminalu gazu skroplonego LNG w Świnoujściu - poinformował na konferencji prasowej prezes spółki Zbigniew Rapciak. Z tych trzech w maju zostanie wybrane jedno, które wybuduje pierwszy w Polsce gazoport. Południowy Koncern Węglowy (Grupa Tauron) i Asseco Poland zawarły umowę na dostawę, wdrożenie oraz obsługę systemu informatycznego wspomagającego procesy związane ze sprzedażą węgla. Wartość umowy wynosi ponad 7 mln zł brutto. Około 2 tys. osób wzięło udział w trzygodzinnej manifestacji zorganizowanej w piątek w Poznaniu przez Solidarność w obronie Zakładów Cegielskiego. Doszło do starć z policją. Protestujący wręczyli wojewodzie wielkopolskiemu Piotrowi Florkowi petycję wzywającą premiera Donalda Tuska do ratowania spółki H. Cegielski Poznań.

Coraz więcej osób chce dobrowolnie ubezpieczać się w KRUS-ie - pisze "Dziennik Gazeta Prawna". Chodzi o osoby, które posiadają niewielką ilość ziemi i mogą same zdecydować, czy będą płacić składki w KRUS-ie, czy w ZUS-ie.

Urząd Regulacji Energetyki będzie zatwierdzał wnioski taryfowe dystrybutorów energii elektrycznej, jeśli będą oni efektywni oraz podejmą inwestycje w sieć dystrybucyjną - poinformował PAP prezes URE Mariusz Swora. Schumacher Packaging, jeden z wiodących producentów opakowań z tektury falistej i litej, podpisał w marcu 2010 wstępną umowę z polskim producentem papieru i opakowań grupą Polpak. ...

Zdążyć przed Świętami i Nowym Rokiem Chcesz wiedzieć do kiedy trzeba nadać paczkę do rodziny w Wielkiej Brytanii, USA czy Chin aby dotarła przed Bożym Narodzeniem lub ... Kiedyś mi się wydawało, że tylko fajni ludzie mogą podróżować - powiedziała nam znana podróżniczka i dziennikarka, Beata Pawlikowska. Były szef teamu Renault Flavio Briatore zwrócił się do francuskiego sądu o anulowanie kary dożywotniego zakazu działania w Formule 1.Uwaga na pociąg-pułapkę Kolei Mazowieckich! Źle oznakowany skład zamiast do Piastowa czy Pruszkowa wywozi podróżnych niemal pod Żyrardów. Choć mają bilety, kontrolerzy wlepiają im mandaty. Jak poinformowała Informacyjna Agencja Radiowa, brytyjska firma energetyczna Npower pod groźbą kary w ciągu ostatniego miesiąca rozesłała mieszkańcom Wielkiej Brytanii 12 milionów energooszczędnych źródeł światła. Wiele z nich nie będzie jednak nigdy użytych. Kędzierzyńska firma ZAK (dawne Zakłady Azotowe Kędzierzyn) wstrzymała budowę kluczowej inwestycji, instalacji kwasu V - dowiedziała się gazeta giełdy "Parkiet".

Pawlak o współpracy z Ukrainą


Polska powinna zacieśnić współpracę gospodarczą z Ukrainą - powiedział na środowej konferencji prasowej wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak, po spotkaniu z prezydentem Ukraińskiego Związku Przemysłowców i Przedsiębiorców Anatolijem Kinachem.

Cudzoziemcy wydadzą w Polsce 9 mld USD. Znaczny spadek


W porównaniu z ubiegłym rokiem przychody z turystyki spadną o 2 miliardy USD - szacuje Instytut Turystyki. Ponad połowę pieniędzy wydali przyjezdni, którzy nie spędzili w naszym kraju nawet jednej doby. Wymiana turystyczna z większością krajów na świecie znacznie się obniżyła

Za tydzień uruchomiona zostanie największa biogazownia w Polsce


Jak poinformowała „Gazeta Prawna”, za tydzień w Liszkowie w województwie kujawsko-pomorskim uruchomiona zostanie największa w naszym kraju biogazowania.

Wicepremier Pawlak o roli IT w firmach


Popularyzowanie technologii teleinformatycznych w przedsiębiorstwach, rozwój gospodarki elektronicznej oraz zalety wolnego oprogramowania to główne tematy omawiane przez wicepremiera, ministra gospodarki Waldemara Pawlaka podczas konferencji „Giganci IT”. Spotkanie odbyło się 14 stycznia 2009 r. w Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

Nord Stream będzie droższy o prawie 2 mld USD


Nord Stream (Gazociąg Północny), którym gaz z Rosji przez Morze Bałtyckie ma popłynąć bezpośrednio do Niemiec, będzie kosztował o prawie 2 mld dolarów więcej niż dotychczas podawano.

Poczto, Weź się lepiej do roboty


GUS szacuje wzrost PKB w '09 na 1,7 proc.


Produkt Krajowy Brutto wzrósł w 2009 roku o 1,7 proc. po wzroście o 5 proc. w 2008 roku. Inwestycje w 2009 r. spadły o 0,3 proc., a popyt krajowy spadł o 0,9 proc. - podał w czwartek wstępne szacunki Główny Urząd Statystyczny.

Grad: 5,8 mld zł przychodów z prywatyzacji do końca kwietnia




PGE chce sprzedaż akcje Polkomtela


Polski Koncern Energetyczny rozpoczął przygotowania do sprzedaży swojego pakietu akcji Polkomtela - operatora sieci Plus - poinformowała spółka w komunikacie

Rybnik reklamował się jako miasto turystyki biznesowej i sportowej


Ponad 450 tys. zł kosztował projekt "Rybnik to dobry adres", w ramach którego miasto w ciągu ostatniego roku promowało się, jako dobre miejsce na turystykę biznesową i sportową.

Na GPW korekta wczorajszych zysków we wtorek


Producenci mleka do końca kwietnia br. mogą ubiegać się o pieniądze z Unii Europejskiej. W Polsce do rozdysponowania jest ok. 20 mln euro. Dotychczas wnioski złożyło ponad 50 tys. rolników.

"Rzeczpospolita": Sieci handlowe spuszczą z tonu


Resort gospodarki chce uregulować współpracę dostawców ze sklepami - dowiaduje się "Rzeczpospolita".

Mimo kryzysu szczecińska Stocznia Remontowa Gryfia na plusie


Poniżej prezentujemy krakowską grupę The RedsKiss , laureata drugiego finału konkursu Scena Muzzo .

IDMSA nadal rekomenduje 'trzymaj' dla Cyfrowego Polsatu, wycena 14,5 zł


Jolanta Bruzi-Tomczak, Joanna Żelazna. Gdynia

Mazowsze ma kłopot z budową dróg i kluczowymi projektami


- Nie stracimy unijnych pieniędzy - obiecują przedstawiciele Mazowsza. Ale przyznają, że województwo ma kłopot z budową dróg i innych dużych projektów. A 3,6 mld zł leży w zamrażarce

Główną działalnością naszej firmy jest sztukateria oraz gzymsy elewacyjne. Od wielu lat nasza firma produkuje wysokiej jakości gzymsy elewacyjne przeznaczone zarówno do instalacji wewnątrz jak i na zewnątrz budynków. Produkowane przez nas gzymsy elewacyjne znajdują odbiorców w całej Europie. Oprócz gzymsów elewacyjnych mamy w ofercie całą gamę produktów związanych z gzymsami elewacyjnymi jak listwy czy bonie. Szczególnie jeśli będą interesowały cię bonie to mamy pewność, że nasze bonie stanowią największą ofertę w Polsce. Zapraszamy do poznania naszych gzymsów elewacyjnych.