Ostatnie dni sprzedaży tańszych biletów na Festiwal w Jarocinie


Tylko do końca czerwca można nabywać tańsze bilety oraz karnety na jubileuszowy, związany z obchodami trzydziestolecia, Festiwal w Jarocinie (16-18 lipca).

Steven Spielberg ogłosił, że kolejnym filmem, który wyreżyseruje, będzie ekranizacja powieści Michaela Morpurgo "War Horse" - poinformowało czasopismo "Variety". Czy dziennik w pierwszym kanale włoskiej telewizji publicznej RAI dopuścił się cenzury? - zastanawiają się komentatorzy po incydencie, do jakiego doszło 23 maja, podczas relacji z gali zakończenia festiwalu filmowego w Cannes, gdy nagrodę dla najlepszego aktora odbierał Włoch Elio Germano. "Po raz pierwszy..." to zwrot, który zdominował tegoroczny, jubileuszowy Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Począwszy od terminu, przez związane z imprezą projekcje i wydarzenia, po organizowaną na plaży galę zamknięcia, wszystko tym razem będzie nowe.Ponad 40 prac malarza i grafika Jerzego Tchórzewskiego można oglądać na wystawie, którą w poniedziałek otwarto we wrocławskim Muzeum Narodowym. Ekspozycja została przygotowana w 10. rocznicę śmierci artysty. Zarządzający majątkiem zmarłego Michaela Jacksona podpiszą gigantyczny kontrakt z wytwórnią Sony Music Entertainment. Politechnika Warszawska po raz 50. organizuje koncert z cyklu "Wielka Muzyka w Małej Auli". Już w tę sobotę, 30 stycznia, w Gmachu Głównym Politechniki odbędzie się polska premiera musicalu Leonarda Bernsteina "Wonderful Town".

Brazylijska wokalistka i kompozytorka Silvana Malta, nazywana "ambasadorką bossa novy", wystąpi w sobotę podczas trwającego w stolicy 15. Międzynarodowego Festiwalu "Jazz na Starówce". Będzie to pierwszy występ artystki w Warszawie.

Jimi Hendrix nigdy nie wystąpił na jednym z najlepszych festiwali jakim jest Glastonbury... do dziś . Gubernator Kalifornii - Arnold Schwarzenegger, ogłosił "budżetowy stan wyjątkowy" i przedstawił w parlamencie stanowym plan pierwszych posunięć, mających na celu sprostanie finansowemu deficytowi tego stanu, który wynosi obecnie ok. 26 mld dolarów. Ekonomiści obawiają się, że deficyt ten może się jeszcze zwiększyć.

Gitarzysta Jester Strombland opuścił grupę In Flames, aby skupić się na walce z uzależnieniem od alkoholu. W marcu 2010 po raz pierwszy odwiedzi Polskę, na wspólnej trasie z Kristen, amerykańska grupa Talibam! Tworzą ją Matthew Mottel i Kevin Shea (legendarny perkusista Storm and Stress, a ostatnio Hey!Tonal). Organizator koncertu grupy Coma w warszawskiej Stodole poinformował, że pozostały już tylko nieliczne bilety na występ formacji 18 lutego.W środę wieczorem mogliśmy obejrzeć pierwszy odcinek "You Can Dance" emitowany na żywo. Wszyscy wiemy już kto zatańczył najlepiej, kto najsłabiej oraz jak wyglądały poszczególne pokazy. Czy jednak wiecie co działo się "poza" czujnym okiem kamery? O zakulisowych smaczkach informuje na blogu "zza kulis YCD" producent programu - Ewa Leja. Harold Perrineau cieszy się, że grany przez niego bohater serialu "Zagubieni" dostał szansę odkupienia swoich win. Mademoiselle Karen "Attention", Mystic

"Avatar": 5. tydzień na szczycie


"Avatar" Jamesa Camerona został pierwszym filmem od czasu premiery "Szóstego zmysłu" (1999), który przez pięć kolejnych tygodni nie opuszcza pierwszego miejsca amerykańskiego box office'u. Superprodukcja zarobiła w miniony weekend 41,3 milionów dolarów.

Rusza sequel "Kac Vegas"


Gwiazdor filmu "Kac Vegas" - Bradley Cooper - potwierdził, że niedługo rozpoczną się zdjęcia do kontynuacji tej komedii, która okazała się jednym z największych hitów kinowych 2009 roku. Aktor zdradził, że film ma już gotowy scenariusz i ustalone miejsce akcji.

Ice Cube chce znów pracować z Dr. Dre


Ice Cube zamierza nakłonić Dr. Dre do współpracy nad nowym albumem, "I Am The West".

Jak "Piłkarski poker"?


Dobiega końca najgłośniejszy proces w historii polskiej piłki nożnej. Jeden z głównych oskarżonych - Ryszard Forbrich ps. "Fryzjer" - napisze swoją biografię, która przeniesiona zostanie na duży ekran, zapowiada "Dziennik Gazeta Prawna".

Pamiętaj, że nasze tanie wycieczki szkolne to jedna z najbardziej atrakcyjnych programów dla dzieci. Wszystkie tanie wycieczki szkolne organizujemy według sprawdzonych od lat schematów. Nasze

tanie wycieczki szkolne

są tanie dlatego, że organizujemy je od lat i ze sprawdzonymi współpracownikami. Żadne inne tanie wycieczki szkolne nie dostarczą swoim uczestnikom takich atrakcji. Sprawdź jakie tanie wycieczki szkolne przygotowaliśmy na najbliższy rok.

Die debiutuje


Duńska, deathmetalowa formacja Die podpisała kontrakt z amerykańską wytwórnią Unique Leader.

Marek Piekarczyk na Syberii


Na dalekiej Syberii Marek Piekarczyk realizuje teledysk do kolejnego singla "Nie zawrócę" z solowego albumu "Źródło".

Bob Dylan wystawiony


Galeria Halcyon w eleganckiej dzielnicy Londynu Mayfair od soboty gościć będzie wystawę obrazów legendarnego amerykańskiego muzyka - Boba Dylana.

Flash mob i Britney. Zobacz!


Grupa fanek Brintey Spears zatańczyła w Mediolanie do najnowszego przeboju piosenkarki "3". Tłum widzów był zaskoczony!

Out of Tune tworzy i gra


Z serią koncertów wyrusza w Polskę zespół Out of Tune. Formacja pracuje nad drugim albumem, ale postanowiła zrobić sobie przerwę.

Konkurs na opowiadanie kryminalne


Organizatorzy Międzynarodowego Festiwalu Kryminału Wrocław 2009 ogłaszają ogólnopolski konkurs na opowiadanie kryminalne, w którym nagrodą jest udział w warsztatach literackich we Wrocławiu w dniach 28 listopada – 3 grudnia.

Nowy film laureata Oscara


Jeff Bridges, świeżo upieczony laureat Oscara, już niedługo pojawi się w kolejnym filmie - odlotowej czarnej komedii o intrygującym tytule "Człowiek, który gapił się na kozy".

Cecilia Bartoli z nową płytą


Po wielkim sukcesie albumu "Opera Proibita", Cecilia Bartoli odkrywa kolejne zagubione klejnoty muzyki baroku. Premiera albumu "Sacrificium"- na której znajdą się wirtuozowskie i dramatyczne arie - przewidziana jest na 2 października.

Kolejna odsłona "Jazz % The City"


Już w piątek premiera kolejnej odsłony ekskluzywnej serii wydawniczej spod znaku & The City - "Jazz & The City vol.2".Tym razem na potrójnej składance pojawią się kompozycje bardziej nowoczesne, jednak wciąż silnie "jazzujące" i czerpiące z dokonań klasyków.

Osbourne: chciałbym nagrać jeszcze dwie płyty


Ozzy Osbourne zapewnił fanów, że nie planuje emerytury i czuje się na siłach, aby jeszcze przez długie lata tworzyć muzykę.

"Rewizyta" Zanussiego


"Rewizytę", nowy obraz Krzysztofa Zanussiego, zaprezentowano w sobotę, 12 grudnia, w Warszawie. Reżyser wrócił w nim po latach do bohaterów swoich dawnych filmów - "Życia rodzinnego", "Barw ochronnych" i "Constansu" - oraz niedawnego "Serca na dłoni".

Główną działalnością naszej firmy jest sztukateria oraz gzymsy elewacyjne. Od wielu lat nasza firma produkuje wysokiej jakości gzymsy elewacyjne przeznaczone zarówno do instalacji wewnątrz jak i na zewnątrz budynków. Produkowane przez nas gzymsy elewacyjne znajdują odbiorców w całej Europie. Oprócz gzymsów elewacyjnych mamy w ofercie całą gamę produktów związanych z gzymsami elewacyjnymi jak listwy czy bonie. Szczególnie jeśli będą interesowały cię bonie to mamy pewność, że nasze bonie stanowią największą ofertę w Polsce. Zapraszamy do poznania naszych gzymsów elewacyjnych.