Chiny: tragiczny wypadek; zginęły 32 osoby


32 osoby poniosły śmierć w rezultacie czołowego zderzenia autobusu z ciężarówką w północno-wschodnich Chinach - poinformowała w niedzielę agencja Xinhua.

Nauczycielka geografii i języka niemieckiego w jednej ze szkół w Dolnej Saksonii (Niemcy) zaskarżyła do sądu uczennicę, która narysowała na tablicy szkolnej zajączka – informuje agencja RIA Nowosti, powołując się na niemiecki dziennik "Bild". Rosja oczekuje od Polski, by na prawach wzajemności przekazała dokumenty, m.in. dotyczące losów rosyjskich jeńców wojennych z wojny polsko-bolszewickiej z 1920 r. - powiedział w czwartek członek Polsko-Rosyjskiej Grupy ds. Trudnych prof. Gienadij Matwiejew. Start w Rotterdamie, meta w Paryżu - to jedyne pewniki przed środową prezentacją trasy Tour de France 2010. Organizatorzy pozostają wierni tradycji i nie chcą zdradzać szczegółów przed oficjalną uroczystością.Łukasz Kubot przegrał z rozstawionym z siódmym numerem Chorwatem Marinem Cilicem 7:6 (7-3), 4:6, 2:6 w meczu o awans do 1/8 finału turnieju ATP Masters 1000, który odbywa się w paryskiej hali Bercy (pula nagród 2,75 mln euro). Łukasz Sosin, który w Nowy Rok przeszedł z cypryjskiego Anorthosisu Famagusta do greckiego zespołu AO Kavala, ma już za sobą dwa treningi w nowym klubie. Przebywający na zgrupowaniu w Turcji piłkarze pierwszoligowej Pogoni Szczecin przegrali mecz sparingowy z drugoligowym zespołem ukraińskim Łuck Wołyń 0:2 (0:0).

Komitet praw człowieka litewskiego Sejmu odrzucił próbę uprawomocnienia zapisu w paszportach na głównej stronie nazwisk nielitewskich w formie oryginalnej, m.in. po polsku.

Pomimo spadku aktywności islandzkiego wulkanu, nadal utrudnia on życie Europejczykom. Od godziny 14 w piątek zamknięta zostanie przestrzeń powietrzna nad północną Norwegią - poinformowała spółka Avinor zarządzająca lotniskami w tamtym regionie. Anders Jacobsen - zwycięzca niedzielnego konkursu Letniej Grand Prix w skokach narciarskich w Zakopanem przyszedł na konferencję prasową w koszulce bez rękawów, mimo panującego chłodu. - Konkurs rozgrzał mnie na dobre - powiedział.

Trzy obozy pakistańskich talibów w regionie Chajber, na północnym zachodzie kraju przy granicy z Afganistanem, zostały zniszczone przez wojsko. Wszystkie adopcje rosyjskich dzieci przez obywateli Stanów Zjednoczonych zostały zawieszone - oświadczył rzecznik ministerstwa spraw zagranicznych Rosji Andriej Niestierienko. Występując w debacie o kryzysie gospodarczym w krajach Europy Środkowo-Wschodniej, unijny komisarz ds. gospodarczych i walutowych Joaquin Almunia pochwalił we wtorek w Parlamencie Europejskim Polskę jako jedyny kraj UE o pozytywnym wzroście PKB.Samolot lecący ze stolicy Tajwanu do Szanghaju wylądował awaryjnie w Hangzhou, we wschodnich Chinach, ponieważ pasażer zażartował, że ma w bagażu bombę. Policja zatrzymała pasażera, który spowodował nieplanowane śródlądowanie - poinformował rzecznik linii Taiwan China Airlines, Bruce Chen. Kanclerz Niemiec Angela Merkel oświadczyła w piątek w Berlinie, że "przeważającą przyczyną" czwartkowego wyboru Hermana Van Rompuya na przewodniczącego Rady Europejskiej i Catherine Ashton na szefową unijnej dyplomacji było utrzymanie jednomyślności wszystkich 27 państw Unii Europejskiej. W dwóch dzielnicach Kingston, stolicy Jamajki wprowadzono w niedzielę stan wyjątkowy. Stało się to po strzelaninach i atakach bombowych na posterunki policji.

ME w judo: Siódme miejsce Krzysztofa Wiłkomirskiego


Krzysztof Wiłkomirski (AZS UW Warszawa) zajął 7. miejsce w wadze 73 kg w mistrzostwach Europy w judo w Wiedniu.

Samolot nie mógł, więc przybył okręt


Brytyjska marynarka wojenna wysłała do Hiszpanii jeden ze swych okrętów, by przetransportować do Anglii prawie 800 żołnierzy i cywili, którzy z powodu wielkiej chmury pyłu wulkanicznego utknęli na Półwyspie Iberyjskim.

Nie chcą Barcelony na Bernabeu


Lionel Messi poprowadził FC Barcelona do ćwierćfinału Ligi Mistrzów, a na Camp Nou mają nadzieję, że poprowadzi ich też do zwycięstwa w tych rozgrywkach, co pozwoliłoby im zostać pierwszym zespołem, który obroni trofeum od powstania Ligi Mistrzów w 1993 roku.

Mundial: Gumowe kule i oślepiające granaty w użyciu


Gumowych kul i oślepiających granatów użyli policjanci przeciwko strajkującym w Kapsztadzie ochroniarzom, którzy domagali się przyrzeczonego im wynagrodzenia za pracę w czasie piłkarskich mistrzostw świata w RPA.

Vancouver: Dwie wioski, dwa różne światy


Dwie wioski olimpijskie - w Vancouver i oddalonym o ok. 120 km Whistler - tworzą dwa odrębne światy. W pierwszej panuje swoboda i żywa atmosfera sportowego święta, w drugiej wyczuwalne jest napięcie przed rozpoczynającymi się w piątek zimowymi igrzyskami.

Fico się poddaje i rezygnuje


Premier Słowacji Robert Fico przyznaje: nie jestem w stanie utworzyć nowego rządu i rezygnuje z mandatu do prowadzenia rozmów w tej sprawie. To otwiera drogę dla budowania koalicji ugrupowań centroprawicowych.

Zima atakuje od północy


Od Kanady, przez Europę, aż po Chiny - gwałtowna zima naciera na północną półkulę. W Chinach sparaliżowana jest komunikacja, a Europejczycy zmagają się z zaspami. Najgorzej jest w Rumunii - władze zamykają szkoły i zapowiadają włączenie armii do pomocy ludziom. Są też pierwsze ofiary śmiertelne.

USA zabiły 4 ekstremistów


Co najmniej czterech islamskich ekstremistów zginęło w północno-zachodnim Pakistanie w ataku amerykańskiego samolotu bezzałogowego - poinformowali przedstawiciele pakistańskich władz. Kolejne pięć osób jest rannych.

Strzeleckie ME: Agnieszka Nagay 7. w karabinie


Agnieszka Nagay (Orzeł Łódź) zajęła w norweskim Meraker siódme miejsce w strzeleckich mistrzostwach Europy w broni pneumatycznej w konkurencji karabinu na 10 metrów.

Ecclestone: W październiku zaczynamy budowę w Indiach


Szef Formuły 1 Bernie Ecclestone jest przekonany, że planowane na 2011 rok Grand Prix Indii dojdzie do skutku i kierowcy będą się ścigać na nowym torze.

W Iraku zakwestionowano wyniki wyborów


Premier Iraku Nuri al-Maliki oznajmił w środę, że jego partia złożyła formalne odwołanie w sprawie wyniku wyborów parlamentarnych przeprowadzonych 7 marca.

Obama nie obsadził jeszcze nawet połowy stanowisk


Chociaż od objęcia rządów przez prezydenta Obamę minęło już przeszło siedem miesięcy, ponad połowa kierowniczych stanowisk w jego administracji pozostaje nie obsadzona.

Kobiety chcą kluczowych unijnych stanowisk


Trzy wpływowe kobiety Unii Europejskiej wezwały unijnych przywódców, by na nadzwyczajnym szczycie w Brukseli w czwartek wyznaczyli kobietę na stanowisko przewodniczącego Rady Europejskiej lub wysokiego przedstawiciela ds. polityki zagranicznej.

Szwedzki Kościół luterański ma pierwszego biskupa-lesbijkę


W Luterańskim Kościele Szwedzkim wyświęcono na biskupa Sztokholmu panią Evę Brunne. Po raz pierwszy w tym Kościele godność biskupią otrzymała zdeklarowana lesbijka.

Kolejny atak piratów; porwali ok. 200 marynarzy


Norweski tankowiec z 21 członkami załogi został porwany przez somalijskich piratów w pobliżu Madagaskaru - poinformował właściciel jednostki.

Główną działalnością naszej firmy jest sztukateria oraz gzymsy elewacyjne. Od wielu lat nasza firma produkuje wysokiej jakości gzymsy elewacyjne przeznaczone zarówno do instalacji wewnątrz jak i na zewnątrz budynków. Produkowane przez nas gzymsy elewacyjne znajdują odbiorców w całej Europie. Oprócz gzymsów elewacyjnych mamy w ofercie całą gamę produktów związanych z gzymsami elewacyjnymi jak listwy czy bonie. Szczególnie jeśli będą interesowały cię bonie to mamy pewność, że nasze bonie stanowią największą ofertę w Polsce. Zapraszamy do poznania naszych gzymsów elewacyjnych.