Rozstrzygnięcia w sprawie zysku NBP?


Nie tyle decyzja w sprawie stóp procentowych, które powinny pozostać na niezmienionym poziomie, ale rozstrzygnięcie w sprawie wysokości zysku NBP, który zasili budżet, będzie elektryzowało rynek. Złoty jednak powinien pozostać stabilny, kwotowany we wtorek na poziomie 3,87-3,89 za euro - oceniają analitycy.

Fiskus chce odebrać święte prawo do odzyskania od państwa nadpłaconego podatku - grzmi "Puls Biznesu". Fiskus chce zatrzymać nadpłaty - wtóruje "Rzeczpospolita". Gazety donoszą o planach ministerstwa finansów, które w planach zmian ordynacji podatkowej zapisało wyjątkowo niekorzystną dla podatników nowość. Ponad 500 mln zł zaoszczędziłby Totalizator Sportowy (TS), gdyby od 2001 roku płacił operatorowi tyle, ile ten chce obecnie - akcentuje "Puls Biznesu". Warszawski parkiet raczej bez inwestora strategicznego - ujawnia "Rzeczpospolita".Francuski państwowy koncern zbrojeniowy DCNS chce budować w Polsce, a konkretnie w upadającej Stoczni Marynarki Wojennej w Gdyni, łodzie podwodne - informuje "Dziennik Gazeta Prawna". Ponad osiem miliardów euro spodziewają się zainkasować włoscy handlowcy w czasie rozpoczynających się dziś poświątecznych wyprzedaży. Ich entuzjazm studzą organizacje konsumentów, twierdząc, że z okazji skorzysta tylko jedna trzecia włoskich rodzin i utarg będzie mniejszy o sześćdziesiąt procent. Pierwszego dnia swojej wizyty w Waszyngtonie grecki premier Jeorjos Papandreu zaapelował do 20 największych gospodarek rozwiniętych i rozwijających się (G20), aby przeciwstawiły się spekulantom, których oskarżył o spotęgowanie problemów fiskalnych swojego kraju.

Podatkowa ulga dla firm pomagającym powodzianom jest fikcją - ustaliła TVN CNBC Biznes. Rząd ogłosił, że materiały budowlane przekazywane jako dar dla powodzian zostały zwolnione z podatku VAT. Okazuje się jednak, że producent, hurtownik czy sprzedawca i tak będzie musiał oddać fiskusowi 22 procent podatku - i to z odsetkami.

Bank Gospodarstwa Krajowego, który od początku roku wypłaca wnioskodawcom pieniądze z programów unijnych, nie ma problemów z obsługą tych płatności - zapewnił prezes BGK Tomasz Mironczuk. Miniony tydzień inwestorzy na Wall Street mogą zaliczyć do udanych. Piątkowa sesja również nie rozczarowała uczestników rynku w dużej mierze dzięki napływowi pozytywnych danych z amerykańskiego sektora pracy. Indeks Dow Jones wzrósł o 1,17%, S&P 500 o 1,40%, a technologiczny Nasdaq zyskał 1,48%.

FSO i Groclin chcą pomocy rządu. Z ustawy kryzysowej nie zamierza natomiast skorzystać Fiat - czytamy w "Pulsie Biznesu". Do połowy przyszłego roku resort infrastruktury planuje rozstrzygnąć przetargi na budowę 390 km autostrad - powiedział minister infrastruktury Cezary Grabarczyk. Ministerstwo chce pozyskać unijne środki na budowę dróg krajowych, w tym celu złożyło do Komisji Europejskiej wnioski na dofinansowanie inwestycji na kwotę 2 mld 700 mln zł. Poprzedni tydzień zakończył się umocnieniem dolara. Choć rynek ten był już wtedy mocno wykupiony, to jednak pogarszająca się sytuacja w Europie wpłynęła na wycenę głównych walut. Według ostatnich doniesień, Węgry również stoją przed widmem katastrofy budżetowej.Państwowa Agencja Atomistyki uzyska większe uprawnienia do nadzoru nad obiektami jądrowymi - wynika z założeń do projektu ustawy zmieniającej Prawo atomowe, przyjętych we wtorek przez Radę Ministrów. W ciągu dwóch ostatnich lat Agencja Rozwoju Przemysłu sprzedała 14 spółek, za które uzyskała 390 mln zł - powiedział w czwartek wiceminister skarbu Zdzisław Gawlik. Sejmowa komisja skarbu przyjęła informację nt. zbywania akcji nadzorowanych przez ARP spółek. Polskie Linie Lotnicze LOT wymieniają samoloty na bardziej przestronne i nowoczesne. Jutro wystawią na sprzedaż kolejnego Embraera 145. Zastąpią go większym modelem - Embraerem 170 lub 175.

G7 zapowiada utrzymanie wsparcia fiskalnego


Miniony tydzień przyniósł silną przecenę euro i pokaźne spadki cen wybranych surowców. Gdyby nie końcówka piątkowej sesji na Wall Street, upłynąłby także pod znakiem silnej wyprzedaży na rynku akcji. Inwestorzy anemicznie reagowali na dobre dane z pierwszej połowy tygodnia, zaś w drugiej wątpliwości dotyczące ożywienia na rynku pracy w USA zaowocowały gwałtowanymi ruchami i ewidentną paniką niektórych inwestorów. Czy relatywnie spokojny kalendarz na ten tydzień będzie w stanie zmienić sytuację na rynku?

Wynagrodzenie menedżera państwowego


NSA uznał, że wykorzystanie danych biometrycznych (linii papilarnych) pracowników do kontroli czasu pracy jest nieproporcjonalne do zamierzonego celu ich przetwarzania.

CBOS: Co setny Polak pracuje za granicą


Co dziewiąty Polak w ciągu ostatnich dziesięciu lat pracował poza granicami Polski. Co setny deklaruje, że jest obecnie zatrudniony za granicą - wynika z sondażu CBOS. Najczęściej wymienianym krajem są Niemcy.

Unia chce pomóc podróżnym


Komisja Europejska chce wprowadzić regulacje zapewniające poczucie bezpieczeństwa podróżnym, którzy kupili przez internet pakiety wakacyjne obejmujące m.in. przeloty lotnicze, hotele, wynajem samochodów.

2,4 miliarda euro na joint venture Fiata w Rosji


Fiat i rosyjski producent samochodów Sollers (dawny Siewerstal Auto) podpisali w czwartek umowę w sprawie joint venture wartości 2,4 miliarda euro, która przewiduje osiągnięcie produkcji pół miliona pojazdów osobowych w 2016 roku.

W USA wahania kontraktów: dane z Dubaju lepsze, ale z Czarnego Piątku słabe


W USA wahania kontraktów na indeksy. Do wzrostów na giełdach mogą zachęcać informacje dotyczące Dubaju, ale zniechęcają dane o mniejszych wydatkach amerykańskich konsumentów w Czarny Piątek - podają maklerzy.

Nadchodzą prawnicy na abonament


Mechanizm jest prosty: klient płaci zryczałtowaną miesięczną opłatę, a gdy potrzebuje informacji, porady czy reprezentacji w sądzie, dzwoni lub wyśle e-mail do biura obsługi specjalnego Systemu Ochrony Prawnej. System znajdzie mu prawnika z najbliższej miejscowości (nie dalej niż 45 km od jego domu) i umówi z nim na spotkanie. Taki nowy model obsługi prawnej przywędrował do polski z USA - pisze "Rzeczpospolita".

Informator oferuje dane o szwajcarskich kontach


Płytę CD z danymi 1,5 tys. "grzeszników podatkowych" z kontami w Szwajcarii zaoferował niemieckim władzom finansowym informator, który zażądał za swe usługi 2,5 miliona euro - informuje w piątek "Frankfurter Allgemeine Zeitung" (FAZ).

Amerykański rynek nieruchomości odbił się już od dna - Bove z Rochdale Securities


- Amerykański rynek nieruchomości odbił się już od dna, a to było największym problemem trapiącym amerykańskie banki - uważa Richard Bove, analityk Rochdale Securities.

Indeks zaufania w strefie euro najwyższy od IV kw. 2007 r.


Wskaźnik zaufania w strefie euro wzrósł w II kw. 2010 r. do najwyższego poziomu od IV kw. 2007 - podał niemiecki instytut Ifo w kwartalnym raporcie w środę.

MG: eksport w 2010 r. wzrośnie o 12 proc. rdr


Analitycy Ministerstwa Gospodarki sądzą, że eksport w 2010 roku wzrośnie o 12 proc. wobec 2009 roku - wynika z analizy sytuacji w handlu zagranicznym po trzech kwartałach 2009 roku.

Wells Fargo przygotowany na ryzyko wzrostu stóp procentowych


Wells Fargo, w przeciwieństwie do swoich trzech największych konkurentów, jest na tyle przekonany, że stopy procentowe wzrosną, że poświęcił w zeszłym roku aż miliard dolarów, zmniejszając inwestycje w obligacje o stałej kwocie dochodu.

PKM Duda miała 308 mln zł straty netto w 2009 roku


Polski Koncern Mięsny Duda miał w 2009 roku 308 mln zł straty netto z powodu konieczności utworzenia dodatkowych zapisów. Spółka realizuje program restrukturyzacji, który ma przynieść do 2014 roku 80 mln zł oszczędności - poinformowała spółka w raporcie rocznym.

GPF Causa zadebiutuje 18 grudnia


Grupa Prawno-Finansowa Causa zadebiutuje w piątek 18 grudnia na rynku NewConnect - podała spółka w komunikacie prasowym.

Witajcie w najgorszym ze światów


Świat po brytyjskich wyborach okazał się naprawdę najgorszy dla funta, brytyjskich obligacji i rynku akcji.

Główną działalnością naszej firmy jest sztukateria oraz gzymsy elewacyjne. Od wielu lat nasza firma produkuje wysokiej jakości gzymsy elewacyjne przeznaczone zarówno do instalacji wewnątrz jak i na zewnątrz budynków. Produkowane przez nas gzymsy elewacyjne znajdują odbiorców w całej Europie. Oprócz gzymsów elewacyjnych mamy w ofercie całą gamę produktów związanych z gzymsami elewacyjnymi jak listwy czy bonie. Szczególnie jeśli będą interesowały cię bonie to mamy pewność, że nasze bonie stanowią największą ofertę w Polsce. Zapraszamy do poznania naszych gzymsów elewacyjnych.