Marszałek Sejmu wyznaczył I turę wyborów prezydenckich na 20 czerwca


Grupa Lotos podwyższyła w środę ceny paliw - poinformowało biuro prasowe spółki. O 9 zł na tysiąc litrów wzrosła cena benzyny bezołowiowej 95 i 95AL , a o 11 zł na tysiąc litrów - cena benzyny bezołowiowej 98.



Jak poinformowała Informacyjna Agencja Radiowa, były prezydent Litwy Valdas Adamkus uważa planowaną budowę elektrowni jądrowych na Białorusi i w obwodzie kaliningradzkim za próbę politycznego osaczenia Litwy.

Aukcyjny gigant podpisał już umowę o sprzedaży Skype'a z grupą prywatnych inwestorów - pisze dziennik The New York Times powołując się na anonimowe źródła. Umowa ma zostać ogłoszona jeszcze dziś Europejskie Towarzystwo Mikrobiologii Klinicznej i Chorób Zakaźnych ESCMID jest zaniepokojone sprawą szczepień przeciw grypie A/H1N1. W opublikowanym ...

Przykład idzie z góry - uważa administracja pałacu królewskiego pod Brukselą, która planuje daleko idące inwestycje w rezydencji króla Belgów Alberta II, tak by w przyszłości stała się ona w pełni samowystarczalna, jeśli chodzi o produkcję energii cieplnej i elektrycznej, a przy tym emitowała mniej CO2. Polska fabryka Opla zatrudnia 600 nowych robotników do pracy na trzecią zmianę, która wkrótce zostanie wznowiona po 1,5 roku przerwy. Aby przyciągnąć klientów banki kuszą klientów promocją zwrotu 1 proc. kwoty wydanej kartą. Według Izby Skarbowej w Warszawie za zwroty te powinniśmy odprowadzić podatek, podaje Gazeta Prawna.Jak nieoficjalnie dowiedziała się Wyborcza.biz, w piątek Visa obniżyła międzybankową opłatę bankomatową. To bardzo zła wiadomość dla niezależnych sieci bankomatowych, dobra dla banków i ich klientów. 26 listopada odbędą się w Warszawie polsko-rosyjskie negocjacje w sprawie dodatkowych dostaw gazu do Polski - poinformował w poniedziałek PAP dyrektor departamentu ropy i gazu w Ministerstwie Gospodarki Maciej Kaliski. Pięciu inwestorów złożyło oferty na elektrownie i kopalnie Pątnów-Adamów-Konin oraz kopalnie węgla brunatnego w Adamowie i Koninie

Orbis miał 2,40 mln zł straty netto w IV kw. 2009 r., spadek o 84,3% r/r


Zasady opodatkowania zysków z inwestycji w przyszłym roku nie zmienią się. To dobra informacja dla towarzystw, bo likwidacja tzw. podatku Belki spowodowałaby konieczność wycofania się z oferowania tzw. polisolokat, z których w tym roku ubezpieczyciele zbiorą nawet 7-8 mld zł. To krótkoterminowe umowy ubezpieczenia na życie i dożycie, które pełnią takie funkcje jak lokata bankowa. Ponieważ od polis nie płaci się podatku Belki, bank sprzedający takie produkty może zaoferować wyższe oprocentowanie.

Zadymki, zamiecie, ślisko


Komunikat Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad na temat warunków na drogach krajowych Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informuje, że wszystkie drogi krajowe są przejezdne, ...

Fiskus nie chce oddać energetykom 6,5 mld zł


Resort finansów chce ustawą zablokować roszczenia koncernów energetycznych wobec budżetu.

DAX na zamknięciu wzrósł o 0,76 proc.


Ostatnie dni obfitowały w kilka znaczących wydarzeń politycznych. Jednym z takich wydarzeń była konwencja Sojuszu Lewicy Demokratycznej, na której oficjalnie ogłoszono kandydaturę Jerzego Szmajdzińskiego w przyszłorocznych wyborach prezydenckich. Jednakże konwencja przyniosła zaskakujące rozstrzygnięcia i deklaracje w postaci wystąpień byłych, prominentnych polityków partii- Leszka Millera oraz Józefa Oleksego. Obaj politycy planują powrót na łono dawnego klubu.

Złoty lekko umocnił się we wtorek dzięki optymizmowi na rynku globalnym


Lubelska prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie lekarza i ratownika karetki transportowej, którzy w Boże Narodzenie mieli po pijanemu pełnić dyżur w Lublinie. Pacjent, którego transportowali, zmarł dwa dni po przywiezieniu do szpitala.

BDM obniżył rekomendację 'trzymaj" dla Grupy Kęty, wycena 118,7 zł


Złoty umacniał się dynamiczne we wtorek oraz w środę. Kurs euro-złotego wyniósł w czwartek na otwarciu 4,1300. Zdaniem analityków, powrót krajowych inwestorów może dać sygnał do odreagowania i osłabienia się złotego w okolice 4,15-20 za euro. W czwartek nie powinno dojść do większych zmian rentowności krajowych obligacji.

Sektor usług na granicy rozwoju i recesji


Indeks pokazujący aktywność sektora usług w strefie euro, wzrósł w sierpniu do 49,9 pkt z 45,7 pkt w lipcu - wynika z danych opublikowanych w czwartek przez Markit.

Energomontaż-Południe ma zamówienie z Alstom Power Systems na ok. 39,3 mln zł


Za trzy lata Mazda zacznie sprzedawać samochody o napędzie hybrydowym produkowane na licencji Toyoty.

Kaspersky Lab: szkodliwe programy IX 2009


Kaspersky Lab zaprezentował listę szkodliwych programów, które najczęściej atakowały użytkowników we wrześniu 2009 r. Podobnie jak w poprzednich miesiącach, wrześniowe zestawienie zostało przygotowane w oparciu o dane wygenerowane przez system Kaspersky Security Network (KSN).

MF: w marcu projekt ustawy o odwróconym kredycie hipotecznym


Projekt ustawy o odwróconym kredycie hipotecznym powinien być gotowy i przesłany do uzgodnień międzyresortowych w marcu - poinformowało PAP biuro prasowe Ministerstwa Finansów. Banki przewidują, że popyt na odwrócone kredyty hipoteczne może być duży.

Opony z etykietami jak na pralkach


Od 2012 r. nowe opony sprzedawane w Unii Europejskiej będą musiały być zaopatrzone w etykietki informujące o ich wpływie na zużycie paliwa, przyczepności do wilgotnego podłoża oraz hałasie.

Boeing Freighter w nowych kolorach firmy Cargolux


Pierwszy Boeing 747-8 Freighter w kolorach luksemburskiego przewoźnika Cargolux wyjechał z hangaru producenta w mieście w stanie Washington. Samolot jest pomalowany według nowej oficjalnej kolorystyki firmy ...

Na otwarciu WIG20 zyskał 0.362%


Wskaźnik Rynku Pracy informujący o trendach na rynku pozostał w lutym na stabilnym poziomie - podał instytut BIEC.

MPiPS: Stopa bezrobocia spadła o 0,3 pkt m/m do 12,0% w maju


Wysoki urzędnik ICC (Międzynarodowego Trybunału Karnego)  Phakiso Mochockoko opowiada Institut for War and Peace Reporting o nadziejach na postawienie przed sądem winnych okrucieństw w Ugandzie.

Deputy Prime Minister Pawlak in China


Polish-Chinese economic cooperation and development of mutual investment projects were the main subjects of Deputy Prime Minister Waldemar Pawlak’s talks with the representatives of Chinese authorities and entrepreneurs. Deputy Prime Minister paid a visit to China on September 4-9 of this year.

Główną działalnością naszej firmy jest sztukateria oraz gzymsy elewacyjne. Od wielu lat nasza firma produkuje wysokiej jakości gzymsy elewacyjne przeznaczone zarówno do instalacji wewnątrz jak i na zewnątrz budynków. Produkowane przez nas gzymsy elewacyjne znajdują odbiorców w całej Europie. Oprócz gzymsów elewacyjnych mamy w ofercie całą gamę produktów związanych z gzymsami elewacyjnymi jak listwy czy bonie. Szczególnie jeśli będą interesowały cię bonie to mamy pewność, że nasze bonie stanowią największą ofertę w Polsce. Zapraszamy do poznania naszych gzymsów elewacyjnych.