Ekstraklasa: "czerwone" Czarne Koszule, przełamanie Niedzielana

W spotkaniu 5. kolejki Ekstraklasy piłkarskiej Ruch Chorzów pokonał Polonię Warszawa 2:0 (1:0). "Czarne Koszule" spotkanie kończyły w "dziewiątkę".

Jak słyszę, że piłkarze narzekają na mróz i ciężkie przygotowania do rundy wiosennej, to krew mnie zalewa. Panowie, teraz to tylko namiastka tego, jak kiedyś trzeba było się przygotowywać! Pamiętam jak to było u ś.p. Leszka Jezierskiego - mówi były reprezentant Polski, Stanisław Terlecki. Jak donoszą katalońskie media, włodarze Barcelony odrzucili opiewającą na 17 milionów funtów ofertę Chelsea Londyn, która zagięła parol na defensywnego pomocnika drużyny Josepa Guardioli, Yayę Toure. Ole Einar Bjoerdalen wygrał zawody biathlonowego Pucharu Świata odbywające się w niemieckim Oberhofie. W biegu na 15 km ze startu współnego bardzo dobrze zaprezentował się Tomasz Sikora, który zajął trzecie miejsce. To pierwsze podium Polaka w tym sezonie.

Javier Mascherano, defensywny pomocnik Liverpoolu wciąż ma spore szanse na transfer do Barcelony. Szwajcar Carlo Janka nie ukończył trzecich kolejnych zawodów alpejskiego Pucharu Świata i stracił pierwsze miejsce w walce o Kryształową Kulę. Na te wskoczył trzeci we francuskim Val d'Isere Benjamin Raich. Wygrał, po raz pierwszy w karierze, jego rodak Marcel Hirscher. - To się musiało odbić na reprezentacji. Nie szukam usprawiedliwienia. Jeśli się powiedziało A, to trzeba powiedzieć B - mówi na łamach "Przeglądu Sportowego" trener reprezentacji piłkarzy ręcznych Bogdan Wenta. W turnieju towarzyskim Polacy wygrali ze Słowacją i Czechami, ale ponieśli dotkliwą porażkę w meczu z Rosją.

Reprezentacja Islandii będzie ostatnim rywalem Polaków podczas mistrzostw Europy piłkarzy ręcznych. Stawką niedzielnego spotkania będzie trzecie miejsce na Starym Kontynencie.

Dwukrotny mistrz olimpijski w skokach narciarskich i lider klasyfikacji Pucharu Świata Szwajcar Simon Ammann jest pełen optymizmu przed sobotnim konkursem na obiekcie K-96 w Whistler, ale nie traktuje tej rywalizacji w kategoriach pojedynku z Austriakami. Piłkarze Lazio Rzym zostali zmuszeni przez około 200 wściekłych fanów do przerwania wtorkowego treningu. Niezadowoleni kibice rzucali fajerwerki i petardy hukowe, które utrudniały zajęcia treningowe. Nikt nie odniósł żadnych obrażeń, budynki też nie zostały uszkodzone, ponieważ całe zajście toczyło się w pewnej odległości od trenujących zawodników.

Kapitan reprezentacji Nowej Zelandii w piłce nożnej, Ryan Nelsen spotkał się przed sobotnim wylotem do RPA z Kevinem Mealamu - czołowym rugbistą kraju z antypodów. Chyba nikt nie spodziewał się, że Dawid - w tym przypadku Czesi - zdoła pokonać rosyjskiego Goliata. Faworyt finału mistrzostw świata był jeden - rosyjski gigant, naszpikowany gwiazdami NHL. Okazało się jednak, że Sborna była słabsza od swoich czeskich rywali. Nasi południowi sąsiedzi po ogromnie emocjonującym meczu wygrali z Rosją 2:1 i po raz pierwszy od pięciu lat znów sięgnęli po mistrzostwo świata. 36 godzin po fantastycznym biegu i rekordzie na "setkę" Usain Bolt stanął na starcie eliminacji 200 metrów. Jamajczyk bez problemu wygrał swój bieg, ale uzyskał wynik gorszy o... prawie półtorej sekundy od swojego niebotycznego rekordu z Pekinu. Najszybszy był Amerykanin Shawn Crawford.

Były lider rankingu tenisistów Australijczyk Lleyton Hewitt, który w styczniu przeszedł operację prawego biodra, wystąpi dzięki "dzikiej karcie" w turnieju ATP na kortach ziemnych w Houston (z pulą nagród 700 tys. dol.), zaplanowanym w dniach 5-11 kwietnia. Siarka Tarnobrzeg jest pierwszym zespołem, który wygrał półfinał 1. ligi koszykarzy i wywalczył awans do ekstraklasy. W czwartek w Zielonej Górze rozstrzygną się losy drugiego półfinału - Intermache Zastal zmierzy się z ŁKS Sphinx Petrolinvest Łódź. Turecki przyjmujący Ali Alp Cayir nie jest już siatkarzem Jastrzębskiego Węgla. Zarząd śląskiego klubu zdecydował w środę o rozwiązaniu za porozumieniem stron kontraktu z zawodnikiem.

Larsson da szansę młodszym

Po 21 latach profesjonalnej kariery Henrik Larsson powiedział "pas". Szwed w listopadzie powiesi piłkarskie buty na kołku. Decyzję 38-letniego napastnika potwierdziły władze Helsingborga, gdzie obecnie gra.

Rajd Vaalaska: udany występ Sołowowa i Barana

Michał Sołowow i Maciek Baran (Peugeot 207 S2000) zajęli piąte miejsce w klasyfikacji generalnej Sheron Valasska Rally

Dobry rezultat Ziółkowskiego w Sotteville

O prawie dwa metry poprawił Szymon Ziółkowski w mityngu we francuskim Sotteville swój najlepszy tegoroczny rezultat. Wicemistrz świata w rzucie młotem uzyskał 76,42 m. Do wskaźnika PZLA na lipcowe mistrzostwa Europy zabrakło mu ośmiu centymetrów.

Benitez: on jest ważniejszy niż Steven Gerrard

- Fernando Torres jest ważniejszy dla drużyny niż Steven Gerrard - powiedział trener Liverpoolu Rafael Benitez, po zwycięskim meczu z Aston Villą, w którym hiszpański snajper strzelił zwycięską bramkę.

Jeżeli potrzebny ci jest psycholog Łódź zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego gabinetu psychoterapii. Nasz

psycholog Łódź

skutecznie leczy z nerwicy natręctw oraz nałogów. Psycholog Łódź z naszej poradni to wybitny specjalista w swojej dziedzinie, posiadający wieloletnie doświadczenie jako psychoterapeuta.

PŚ w kajakarstwie górskim: Popiela dziewiąty

Dariusz Popiela (Spójnia Warszawa) zajął dziewiąte miejsce w slalomie K1 w zawodach Pucharu Świata kajakarzy górskich w Pradze. Zwyciężył Włoch Daniele Molmenti.

ME w judo: brązowy medal Sadkowskiej

Urszula Sadkowska (Gwardia Opole) zdobyła w Wiedniu brązowy medal mistrzostw Europy w judo w kategorii plus 87 kg. W walce o trzecie miejsce pokonała przez ippon Włoszkę Lucię Tangorre.

PŚ w kolarstwie torowym: drugie miejsce Bujki w scratchu

Łukasz Bujko (PTC Pruszków) zajął drugie miejsce w piątkowej konkurencji scratch w zawodach Pucharu Świata w kolarstwie torowym w Melbourne. Zwyciężył Nowozelandczyk Thomas Scully, a trzeci był Rosjanin Wiktor Szmałko.

UEFA daje Borucowi zielone światło

Artur Boruc będzie mógł zagrać w meczu Ligi Europejskiej przeciwko Hapoelowi Tel Awiw. Celtic Glasgow początkowo wycofał polskiego bramkarza i zastąpił Amerykaninem, Dominico Cervim. Po wyleczeniu kontuzji przez Polaka, szkocki klub poprosił UEFA o cofnięcie decyzji.

ATP w Belgradzie: kontuzja Djokovica

Rozstawiony z numerem jeden Novak Djokovic z powodu kontuzji musiał poddać się swojemu rodakowi Filipowi Krajinovicowi w meczu ćwierćfinałowym tenisowego turnieju ATP na kortach ziemnych w Belgradzie (z pulą nagród 373 200 euro).

Vancouver: pierwszy taki biegacz w historii

Tucker Murphy jako pierwszy reprezentant Bermudów wystartował podczas igrzysk olimpijskich w biegach narciarskich. W biegu na 15 km zajął 88. miejsce wśród 95 zawodników, po czym dumnie paradował w czerwonych szortach, charakterystycznych dla jego kraju.

Toyota może słono zapłacić za odejście z F1

Japoński koncern samochodowy Toyota, który w listopadzie ogłosił, że wycofuje się z Formuły 1, prawdopodobnie będzie musiał z tego tytułu zapłacić około 40 milionów euro odszkodowania do kasy Międzynarodowej Federacji Samochodowej (FIA). Informację o tym podał w piątek szwajcarski magazyn "Blick".

Szpadziści walczą dalej… od Pucharu Polski do Londynu

Kilka dni temu Komitet Wykonawczy Międzynarodowej Federacji Szermierczej podjął decyzję o nierozgrywaniu turnieju drużynowego w szpadzie męskiej podczas Igrzysk Olimpijskich w Londynie. Oznacza to, że na Igrzyska do Londynu pojedzie maksymalnie dwóch polskich szpadzistów, którzy wystąpią w turnieju indywidualnym z szansami na medal (przypomnijmy, że w indywidualnym turnieju olimpijskim w Pekinie Radek Zawrotniak zajął 6. miejsce, był to jego debiutancki start olimpijski).

Puchar Hopmana: Rumunia ograła Australię

Już pierwszego dnia rywalizacji o Puchar Hopmana, czyli oficjalnych mistrzostw świata par mieszanych organizowanych przez ITF, doszło do sporej niespodzianki. Rumunia pokonała faworyzowaną Australię 2:1.

Rzecznik PZPN bez języków, za to z wódką, ale po pracy

Rzecznikiem prasowym PZPN Janusz Atlas jest niespełna miesiąc, ale szumem, jaki wokół niego się wytworzył, można by obdzielić kilku jego poprzedników. W "Dzienniku Gazecie Prawnej" przyznaje, że języków obcych nie zna, a na główny zarzut wytoczony mu przez media, czyli zaglądanie do kieliszka, odpowiada stanowczo: - W wolnym czasie mogę robić to, na co mam ochotę - mówi.

Pierwsza porażka Steauy, grali Polacy

Obiecująca passa Steauy Bukareszt w meczach towarzyskich i tych o stawkę została przerwana w niedzielny wieczór. Stołeczny zespół nie sprostał w spotkaniu 3. kolejki rumuńskiej Dywizji A mistrzowskiej Unirei Urziceni. Podopieczni Dana Petrescu za sprawą zwycięstwa 1:0 wywieźli komplet punktów ze Stadionul Ghencea. W pojedynku wzięli udział dwaj polscy piłkarze Steauy - Paweł Golański i Rafał Grzelak.

Główną działalnością naszej firmy jest sztukateria oraz gzymsy elewacyjne. Od wielu lat nasza firma produkuje wysokiej jakości gzymsy elewacyjne przeznaczone zarówno do instalacji wewnątrz jak i na zewnątrz budynków. Produkowane przez nas gzymsy elewacyjne znajdują odbiorców w całej Europie. Oprócz gzymsów elewacyjnych mamy w ofercie całą gamę produktów związanych z gzymsami elewacyjnymi jak listwy czy bonie. Szczególnie jeśli będą interesowały cię bonie to mamy pewność, że nasze bonie stanowią największą ofertę w Polsce. Zapraszamy do poznania naszych gzymsów elewacyjnych.