Banki dostaną akcje Odlewni Polskich w zmian za dług


Odlewnie Polskie ze Starachowic, największa w województwie ofiara krachu opcji walutowych, osiągnęły porozumienie z bankami. W zamian za umorzenie połowy długu Odlewnie oddadzą bankom jedną czwartą swoich akcji.

Czy można na płockiej starówce kupić nowo budowane mieszkanie z garażem za 100 tys. zł? MTBS zaczyna eksperyment budowlany, który pokaże, czy jest popyt na takie lokale Resort gospodarki pracuje nad projektem ustawy, który ma m.in. zmniejszyć liczbę rodzajów zezwoleń na sprzedaż alkoholu oraz znieść licencje na pośrednika w obrocie nieruchomościami - powiedział PAP Krzysztof Galas z Ministerstwa Gospodarki. Pod koniec ubiegłego roku firma Hellmann Worldwide Logistics Polska podpisała aneks przedłużający o rok trwającą już 8 lat współpracę z Centrum Utylizacji Opon (CUO), które ...Gdańsk umorzył jej zaległe podatki. To ostatnie zobowiązania, które miał zakład wobec wierzycieli. Ferro, spółka zajmująca się produkcją armatury oraz komponentów instalacji sanitarnych i grzewczych zadebiutuje na GPW 14 kwietnia - poinformowała Giełda Papierów Wartościowych w poniedziałkowym komunikacie. Według zakładów chemicznych będących jednocześnie w gronie największych klientów PGNiG, gaz ziemny jest w Polsce stanowczo za drogi – czytamy w „Rzeczpospolitej”.

Sejmowa Komisja Finansów Publicznych opowiedziała się w środę za zmniejszeniem obowiązków informacyjnych podatników związanych z NIP i VAT. Pozytywnie zaopiniowała także pomysł, by organy podatkowe przekazywały podatnikom swoje stanowisko nt. prowadzonych spraw.

W dniu 18 czerwca PGE nabyła od Kopalni Węgla Brunatnego "Konin" 100 proc. udziałów w spółce PWE Gubin. Prywatyzacja pracownicza to rozwiązanie często stosowane w krajach wysokorozwiniętych – wynika z analizy dynamiki i przebiegu tego procesu na świecie, przygotowanej w Ministerstwie Gospodarki. Informacja na ten temat została opracowana w związku z prowadzonymi w MG pracami nad programem wspierania prywatyzacji pracowniczej w Polsce.

– Jesteśmy pierwszym ministerstwem, które przeprowadziło audyt legalności oprogramowania. Myślę, że stanowimy dobry przykład, nie tylko dla urzędów, ale również biznesu. Zachęcam wszystkie instytucje do pójścia tą drogą – powiedział wiceminister Dariusz Bogdan podczas wręczenia certyfikatów potwierdzających wdrożenie oraz przestrzeganie procedur zarządzania licencjami. Uroczystość odbyła się 4 lipca br. w Ministerstwie Gospodarki. Organa administracji publicznej i samorządowej będą musiały niezwłocznie przekazywać Służbie Celnej informacje dotyczące m.in. naruszenia przepisów prawa celnego, wymiaru i poboru podatku akcyzowego, podatku od gier oraz opłat i dopłat - wynika z przyjętego we wtorek przez rząd rozporządzenia. - Wierzę, że uruchamiany dziś projekt przyczyni się do usprawnienia dialogu społecznego w Polsce – powiedział wiceminister gospodarki Rafał Baniak, podczas inauguracji projektu "Skuteczni eksperci = efektywny dialog", który w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki będzie realizować Związek Rzemiosła Polskiego. Spotkanie odbyło się 2 lipca br. w Warszawie.Ponieważ uprawomocnił się wyrok sądu, uchylający decyzję o nałożeniu kary na J&S Energy, 9 listopada Agencja Rezerw Materiałowych zwróciła spółce ponad 454 mln zł, które ta wpłaciła w czerwcu ub.r. - poinformował w poniedziałek PAP dyrektor Grzegorz Adamczewski z ARM. Dodał, że Agencja nie widzi podstawy do wypłaty odsetek od tej kwoty. Jak podała spółka w komunikacie, według stanu z 25 stycznia - godz. 12, w Oddziałach ENIONU wyłączonych było łącznie 109 stacji SN/nn. Bez prądu pozostawało ok. 7,4 tys. odbiorców, w tym 3 900 w powiecie olkuskim i 3 500 w powiecie krakowskim. Różnica w rentowności 10-letnich obligacji Grecji i Niemiec osiągnęła poziom 687 punktów bazowych. W historii strefy euro to rekord. Powód? Jeden z niemieckich ekspertów budżetowych zasugerował, że pomoc dla Grecji może jeszcze zostać wstrzymana. Mówi się też o opcji czasowego opuszczenia strefy euro

Operatorzy: nie otrzymaliśmy oferty handlowej na mobilną telewizję


Nie ustaje burza wokół telewizji w komórce. Zdaniem operatorów do dziś nie otrzymali oni oferty handlowej, na podstawie której mogliby podjąć decyzję o wdrożeniu usługi

Przegląd wiadomości ze spółek, środa godz.20


Przegląd wiadomości ze spółek, środa 16 grudnia godz.20

Gaz w UE stanieje, ale nie dla Polski


Co najmniej do 2015 r. firmy z UE przed drożyzną rosyjskiego gazu ochronią dostawy taniego skroplonego gazu - przewiduje Międzynarodowa Agencja Energetyki. W tym czasie Polska zwiększy import drogiego gazu z Rosji

Budvar Centrum miał 1,94 mln zł straty netto w 2009 r., wobec zysku przed rokiem


Grupa Lotos podwyższyła w piątek ceny paliw - poinformowało biuro prasowe spółki. O 5 zł na tysiąc litrów wzrosła cena benzyny bezołowiowej 95, 95AL oraz 98.

Twitter przyrzeka bronić prywatności użytkowników


Serwis Twitter podpisał z Amerykańską Komisją Handlu (FTC) porozumienie, na mocy którego zobowiązał się do poprawy bezpieczeństwa. To wynik śledztwa, jakie FTC wszczęła 11 miesięcy temu.

CAC 40 na zamknięciu spadł o 0,93 proc., do 3.890,91pkt


Promieniowanie słoneczne jest ważnym czynnikiem środowiskowym wpływającym na stan skóry i całego organizmu. Oprócz korzystnego wpływu wywiera jednak także efekty niepożądane.

Pol-Mot Warfama rozwija produkcję biomasy


Jak poinformował „Parkiet”, producent maszyn rolniczych Pol-Mot Warfama poprzez swoją spółkę zależną Bioenergia chce rozwijać produkcję brykietów ze słomy.

Sesja na GPW może zacząć się od umiarkowanych wzrostów we wtorek


Opłata za zastrzeżenie karty płatniczej już kilka lat zniknęła z tabel prowizji największych banków. W rejestrze UOKiK jest to klauzula niedozwolona. Ze zdumieniem odkryliśmy taką prowizję na liście opłat w niektórych bankach spółdzielczych.

"Rzeczpospolita": Haracz dla fiskusa za pakiet medyczny


Nawet dwa miliony osób mogą dopłacić do fundowanego przez firmę lekarza, informuje "Rzeczpospolita". Według tej gazety za 40-złotowy abonament zdrowotny, płacony przez firmę, pracownik może teraz zapłacić do 900 zł zaległego podatku.

Niemiecki E.ON wycofuje się z USA


Za 6,7 mld dol. niemiecki koncern E.ON sprzedaje swoje elektrownie w USA, aby zebrać pieniądze na spłatę długów.

Rzońca liczy na przyjęcie euro do 2015 r.


\"\"Moc Zadbaj o badania okresowe, koniecznie sprawdź swoje ciśnienie, a jeśli w twojej rodzinie jest to choroba genetyczna, to skontroluj również poziom cholesterolu. Możesz, mimo takich obciążeń, cieszyć się długim i zdrowym życiem. Zwłaszcza, jeśli przysięgniesz sobie zadbać wyciszyć swój sposób reagowania. horoskop.wp.pl

Biznesmen się nie poddaje - debata Przedsiębiorczość - inicjatywa Leszka Czarneckiego


Ponad 250 studentów i absolwentów wzięło udział w środowej debacie o przedsiębiorczości w ramach programu Przedsiębiorczość - inicjatywa Leszka Czarneckiego"

Cersanit i Polsat Cyfrowy mogą wypaść z WIG 20


Debiut PZU na warszawskiej giełdzie spowoduje, że z indeksu największych spółek wypadnie Cersanit. Po planowanym na czerwiec debiucie spółki Tauron z WIG 20 może spaść Cyfrowy Polsat - informuje Puls Biznesu

Na zamknięciu WIG20 stracił 1.546%


Dotąd Międzynarodowa Agencja ds. Badań nad Rakiem (IARC) oceniała, że kwarcówki są \\\"prawdopodobnie rakotwórcze dla ludzi\\\". Obecnie IARC, która ...

Dobre wyniki przewoźników kolejowych


Więcej ładunków na szynach Dwaj, wielcy gracze na rynku przewozów kolejowych - spółki PKP Cargo i CTL Logistics, pochwalili się swoimi wynikami, które wskazują na lekkie ożywienie ...

Główną działalnością naszej firmy jest sztukateria oraz gzymsy elewacyjne. Od wielu lat nasza firma produkuje wysokiej jakości gzymsy elewacyjne przeznaczone zarówno do instalacji wewnątrz jak i na zewnątrz budynków. Produkowane przez nas gzymsy elewacyjne znajdują odbiorców w całej Europie. Oprócz gzymsów elewacyjnych mamy w ofercie całą gamę produktów związanych z gzymsami elewacyjnymi jak listwy czy bonie. Szczególnie jeśli będą interesowały cię bonie to mamy pewność, że nasze bonie stanowią największą ofertę w Polsce. Zapraszamy do poznania naszych gzymsów elewacyjnych.