Resort skarbu chce sprzedać Fabrykę Łączników Radom


Resort skarbu zaprosił inwestorów do negocjacji w sprawie kupna 85 proc. Fabryki Łączników Radom, jednego z największych producentów łączników żeliwnych w kraju - poinformowało ministerstwo. Oferty można składać do 30 kwietnia.

Z analiz przeprowadzonych przez Forum Odbiorców Energii Elektrycznej wynika, że polscy odbiorcy przemysłowi zapłacą w 2009 roku 1,646 mld złotych opłat wynikających z polityki energetycznej. Środki te są wystarczające dla stworzenia 16 tys. nowych miejsc pracy dla bezrobotnych. W następnych latach kwoty tych opłat będą systematycznie rosły. Czas pana prezesa Kaczyńskiego, pana marszałka Komorowskiego w Polsce się kończy, niezależnie od tego, ile procent w sondażach będą dostawali - mówił w Kontrwywiadzie RMF FM Bartosz Arłukowicz. Ministerstwo Gospodarki informuje, iż z końcem lipca 2006r. upływa ostateczny termin przyjmowania nowych wniosków dotyczących zmian regulacji taryfowych wchodzących w życie z dniem 1 lipca 2007r. Wszystkie wnioski muszą być przekazane do Ministerstwa Gospodarki w nieprzekraczalnym terminie do 31 lipca 2006 r.phoca_thumb_s_wzrost_slupkiMinisterstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego podsumowało rekrutację na studia w roku akademickim 2009/2010. Zobacz najpopularniejsze uczelnie i kierunki studiów. 14 października 2009 r. Rada Ministrów przyjęła w trybie obiegowym Raport 2009 z wdrażania Krajowego Programu Reform na lata 2008-2011 na rzecz realizacji Strategii Lizbońskiej. Raport 2009 jest sprawozdaniem z pierwszego roku realizacji reform zawartych w KPR na lata 2008-2011, który stanowi ostatni cykl programowania w ramach odnowionej Strategii Lizbońskiej. W poprzednim wpisie pt. Potrawy Wielkanocne opisywałem ogólnie pomysły na świąteczne dania. Teraz zajmijmy się szczegółowymi przepisami. Na początek, jak by mogło być inaczej, sztandarowa pozycja wielkanocna - jajka. Dziś proponuję dwa nietypowe farsze do jaj. Ich nietypowość polega na tym, że wykorzystamy do ich zrobienia, prezentowane już na tym blogu, standardowe sosy/pasty. W pierwszym przypadku tapenadę, w drugim paprykowy sos romesco.


Więcej..

Piątkowa reakcja rynku na lepsze dane z rynku pracy była wyłamaniem się z funkcjonującego ostatnio schematu. Zazwyczaj dobre dane wpływały pozytywnie na giełdy i jednocześnie następowało osłabienie dolara.

Jak poinformowała „Rzeczpospolita”, PGNiG ocenia, że przede wszystkim dzięki budowie bloków energetycznych opalanych gazem w latach 2015 – 2016 popyt na błękitne paliwo w Polsce wzrośnie przynajmniej o 15 proc. Między innymi niekorzystne ceny gazu, podstawowego surowca do produkcji nawozów, przyczyniły się według firm chemicznych do tego, że po raz pierwszy od czasu zakończenia II wojny światowej import nawozów sztucznych przewyższył eksport – czytany w „Pulsie Biznesu”.

Grupa Lotos od soboty 6 lutego podwyższa cenę hurtową benzyny bezołowiowej 98 o 3 zł na tysiąc litrów oraz obniża o 1 zł cenę oleju napędowego Eurodiesel, a oleju opałowego o 3 zł - poinformowało biuro prasowe spółki. Kraje Europy Środkowo-Wschodniej powinny współpracować ze sobą oraz pełnić rolę unijnych liderów, by zmniejszyć uzależnienie od importu surowców energetycznych, głównie z Rosji - uważają uczestnicy Forum Energetycznego w Budapeszcie. Wytyczne dotyczące praktycznego wdrożenia systemu REACH. Raporty końcowe projektów Komisji Europejskiej dotyczące wdrożenia systemu REACH (RIP).Agencja ratingowa Fitch obniżyła perspektywę ratingu podmiotu dla Banku Millennium ze stabilnej do negatywnej, jednocześnie potwierdzając wszystkie ratingi dla Millennium Wskaźnik Rynku Pracy informujący o trendach na rynku pozostał w lutym na stabilnym poziomie - podał instytut BIEC. W trzecim tygodniu marca staniały wszystkie rodzaje zbóż, niektóre rodzaje mięsa oraz mleko w proszku - wynika z danych Zintegrowanego Systemu Rolniczej Informacji Rynkowej resortu rolnictwa. Wzrosły natomiast ceny kurczaków.

Podkarpackie.Otwarto oferty firm, które chcą wybudować A4 i S19


12 firm i konsorcjów m.in. z Czech, Hiszpanii, Grecji i Polski ma szanse wybudować odcinek autostrady A4 i drogi ekspresowej S19. Oba fragmenty - o łącznej długości ok. 9 km - będą częścią tzw. północnej autostradowej obwodnicy Rzeszowa.

Śląskie. Od czerwca wspólny bilet na komunikację miejską i pociąg


Od 1 czerwca mieszkańcy woj. śląskiego będą mogli w aglomeracji katowickiej korzystać ze wspólnego biletu miesięcznego komunikacji miejskiej i kolejowej. Oferta ma być korzystna dla podróżnych korzystających z różnych środków transportu.

Białoruś narzeka na unię celną z Rosją


Stosowanie przez Federację Rosyjską ceł w handlu z Białorusią utrudnia prowadzenie rozmów w sprawie wejścia unii celnej do Światowej Organizacji Handlu - powiedział Anton Kudasov, zastępca ...

Rz: Powodzenie e-sądu


Do dziś do XVI Wydziału Cywilnego Sądu Rejonowego w Lublinie, czyli e-sądu, wpłynęło 180 tys. e-pozwów, z czego 142 tys. zaopatrzono już w nakaz zapłaty - informuje "Rzeczpospolita". W 98 proc. spraw nikt się nie odwołał, wyroki nabrały mocy prawnej i nadają się do egzekucji komorniczej.

Wydawcy prasy do BBC: nie tak prędko z iPhone'em


Brytyjski nadawca wstrzymał premierę swoich mobilnych aplikacji, m.in. na iPhone'a. Powód - obawy wydawców prasy o ich własną ofertę

GUS: Liczba abonentów telefonii komórkowej wzrosła do 44,96 mln w 2009 r.


Prawie cały zysk Banku Handlowego pójdzie na dywidendę


We wtorek zarząd banku zdecydował o podziale zysku za 2009 rok. Większość z ponadpółmiliardowego zysku wróci do akcjonariuszy w formie dywidendy.

Dane GUS: Coraz mniejszy ubytek etatów, płace rosną tyle co ceny


Według najnowszych danych GUS średnia płaca w lutym była o 2,9 proc. wyższa niż przed rokiem. Zatrudnienie było mniejsze, ale już tylko o 1,1 proc.

W III kwartale zyski Della spadły o 54 proc. rok do roku


Katarzyna Nowak - Kwiatkowska. Police

Hiszpanie: Problemy Islandii mogą opóźnić jej członkostwo w UE


Hiszpański minister spraw zagranicznych przyznał, że konflikt pomiędzy Islandią a Wielką Brytanią i Holandią o niespłacone depozyty upadłego islandzkiego banku Icesave może wydłużyć drogę Islandii do UE

KIMSF 18 a przychód z aktywów od klientów


Jak należy kwalifikować transakcje transferu aktywów od klientów w sektorze użyteczności publicznej?

Nawigacja satelitarna wykończyła unikalnego Rolls-Royce'a


Postępując zgodnie z instrukcjami nawigacji satelitarnej niedowidzący kierowca zderzył się z unikalnym modelem Rolls-Royce'a i zniszczył go doszczętnie.

Z sądu wycofano wniosek o upadłość zakładów H. Cegielski


Z sądu wycofany został wniosek o upadłość zakładów H. Cegielski Poznań, złożony przez firmę Dachbud - poinformował w piątek PAP rzecznik prasowy poznańskiego sądu okręgowego Jarema Sawiński.

W towarzystwie mężczyzn kobiety jedzą mniej


Czy wiesz, że… W przypadku kobiet wybór mniej lub bardziej kalorycznego posiłku zależy od towarzystwa. Z obserwacji kanadyjskich naukowców wynika, że w towarzystwie mężczyzn panie jedzą mniej ...

Patronaty


Główną działalnością naszej firmy jest sztukateria oraz gzymsy elewacyjne. Od wielu lat nasza firma produkuje wysokiej jakości gzymsy elewacyjne przeznaczone zarówno do instalacji wewnątrz jak i na zewnątrz budynków. Produkowane przez nas gzymsy elewacyjne znajdują odbiorców w całej Europie. Oprócz gzymsów elewacyjnych mamy w ofercie całą gamę produktów związanych z gzymsami elewacyjnymi jak listwy czy bonie. Szczególnie jeśli będą interesowały cię bonie to mamy pewność, że nasze bonie stanowią największą ofertę w Polsce. Zapraszamy do poznania naszych gzymsów elewacyjnych.