Zabytkowy statek wystawiony na sprzedaż na aukcji internetowej


Statek pasażerski, wybudowany w 1892 r. w niemieckiej stoczni w Elblągu został wystawiony na sprzedaż na jednym z portali internetowych. Cena cumującego w porcie macierzystym w Bydgoszczy na Brdzie statku m/s Jantar, została określona na 800 tysięcy złotych.

Apple, wbrew zapewnieniem Steve’a Jobsa, zaczęło kontynuować aktywne promowanie HTML5. Koncern uruchomił podstronę internetową, na której prezentuje zalety standardu.

Jak w prosty sposób dodać koloru i smaku do swojego menu\\\\\\\\\\\\\\\? Postaw na warzywa, które nasycą kolorem i smakiem nawet te najprostsze posiłki. Na początek pokoloruj swoje kanapki ogórkami kanapkowymi Łabimex i przekonaj się jak wiele można zmienić za pomocą plasterka smakowitego ogórka!

czytaj dalej

– A range of mechanisms were presented for the efficient use of energy from renewable and natural sources. It is worth developing technologies based on these sources in Poland. In this way we can effectively use our engineering and manufacturing capabilities – said Deputy Prime Minister, Minister of Economy Waldemar Pawlak who visited an exhibition "Technologies for Climate Protection" during the Conference on Climate Change COP 14 in Poznan, 10 December 2008.Mimo spadku popytu na energię elektryczną Polska Grupa Energetyczna odnotowała wzrost przychodów. To głównie zasługa ogromnych podwyżek cen prądu dla firm na początku roku. Masz kłopot ze spłatą rat kredytu? Koniecznie zgłoś się do banku i negocjuj. Zrób wszystko, by nie trafić na czarną listę złych dłużników. Co ci grozi, gdy się już na niej znajdziesz? Za 600 mln zł można zbudować 20 km drogi ekspresowej. Tyle państwo wkrótce dopłaci spółce GTC do eksploatowanej od dwóch lat autostrady z Gdańska do Grudziądza. Ale to dopiero początek pomocy publicznej dla prywatnych autostrad.

Zapraszamy do przeczytania przedostatniego artykułu z cyklu "Zapas zabezpieczający" Trzeci przykład dotyczy kwestii stosowania dwóch miar poziomu obsługi. Pochodzi on z artykułu pt. „Setting Safety Stock Using ...

Prezydent Lech Kaczyński podpisał nowelizację ustawy ws. poręczeń i gwarancji, uchwaloną 22 stycznia - poinformowała na stronach internetowych Kancelaria Prezydenta. Od poniedziałku w telewizji można oglądać spoty reklamowe piwa Żywiec z udziałem Tomasza Adamka. Najbardziej utytułowany polski bokser ostatnich lat został twarzą promującą Grupę Żywiec.

Jak poinformował Portal Spraw Zagranicznych, Premier Ukrainy Julia Tymoszenko oświadczyła, że cena za rosyjski gaz dla Ukrainy w roku 2010 nie zmieni się w porównaniu z rokiem poprzednim. Przemyt za 1,5 mln zł Nie pomogły sprytnie przygotowane skrytki w paletach desek, w których ukraiński kierowca chciał przemycić papierosy o wartości 1,5 mln zł. W trakcie ... 72 proc. mieszkańców Świnoujścia (Zachodniopomorskie) jest za budową gazoportu w mieście; przeciwko opowiedziało się 24 proc. - wynika z opublikowanego w czwartek badania przeprowadzonego przez MillwardBrown SMG/KRC na zlecenie spółki Polskie LNG.Jeżeli Komisja Europejska uzna, że porozumienie nt. dostaw rosyjskiego gazu do Polski jest zgodne z prawem UE, umowa gazowa zostanie podpisana "szybko" - poinformował w środę dziennikarzy wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak. 20 listopada 2009 roku, o godzinie 11.00 w Bałtyckim Terminalu Zbożowym Sp. z o. o. (BTZ) przeładowano milionową w tym roku tonę. To niespotykany od wielu ... Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwa zamierza zaangażować się w poszukiwania gazu łupkowego i zmierza rozpocząć odwierty już w maju w rejonie Lublina - donaszą "Puls Biznesu" i "Rzeczpospolita".

Posiedzenie grupy roboczej OECD w Ministerstwie Gospodarki


– Polska jako jeden z nielicznych krajów Europy odnotowuje wzrost gospodarczy. Świadczy to o silnej pozycji naszej gospodarki i dobrych perspektywach jej rozwoju – powiedział wicepremier Waldemar Pawlak otwierając 35. sesję grupy roboczej ds. Małych i Średnich Przedsiębiorstw i Przedsiębiorczości OECD. Spotkanie odbyło się 4 czerwca br. w Ministerstwie Gospodarki.

Asseco Poland planuje emisję akcji i umorzenie części treasury shares w I kw.


W październiku po raz pierwszy od 13 miesięcy liczba wyprodukowanych w Polsce samochodów osobowych wzrosła w skali roku. Wzrost wyniósł 16,9 proc. rok do roku. - To głównie efekt zwiększonego popytu w Europie Zachodniej - komentuje Wojciech Drzewiecki, prezes instytutu Samar.

Sygnity chce osiągnąć rentowność w 2011 r., liczy się, że spadkiem sprzedaży w tym roku


Banki w Grecji, Portugalii, Irlandii i Hiszpanii przyczyniły się do ponad dwóch trzecich wzrostu pożyczek z Europejskiego Banku Centralnego od 2008 roku

Wiceminister Trojanowska spotkała się z przedstawicielami AFNI


Współpraca Polski z Agence France Nucléaire International (AFNI) i stworzenie najlepszego systemu kształcenia kadr dla polskiej energetyki jądrowej były głównymi tematami rozmów wiceminister gospodarki Hanny Trojanowskiej z Philippe Pallier, dyrektorem AFNI. Spotkanie odbyło się 12 czerwca br. w Warszawie.

PGNiG chce zwiększyć sprzedaż gazu do 14,3-14,5 mld m. sześc. w 2010 roku


\\\\\\\\\\\\\\\"\\\\\\\\\\\\\\\" Nagrodzona Pulitzerem pisarka, amerykańska dziennikarka, być może polska Pierwsza Dama. Anne Applebaum opowiada, jak poznała męża Radosława Sikorskiego i jak burzyła mur berliński.

PGE Arena Gdańsk? Już prawie


Budowa gdańskiego stadionu na Euro 2012 kosztować będzie między 600 a 700 mln zł, a roczne utrzymanie budynku - około 12 mln zł rocznie. Dlatego ratusz zdecydował się na sprzedaż praw do nazwy.

Dom Development miał 11,82 mln zł zysku netto w I kw. 2010 r., spadek o 71,6% r/r


Grupa Lotos od czwartku podwyższa cenę hurtową benzyny bezołowiowej 98 o 4 zł na tysiąc litrów, cena benzyny bezołowiowej 95 nie zmienia się. Jak informuje biuro prasowe spółki, cena oleju napędowego wzrasta o 14 zł a oleju opałowego o 13 zł na tysiąc litrów.

"Rzeczpospolita": Sieci handlowe spuszczą z tonu


Resort gospodarki chce uregulować współpracę dostawców ze sklepami - dowiaduje się "Rzeczpospolita".

KT: dyskusja o sposobach oceniania zysków i reformie OFE


Eksperci pracodawców i związków zawodowych oraz przedstawiciele strony rządowej zajmą się w poniedziałek m.in. propozycją ministrów finansów i pracy dotyczącą przesunięcia do ZUS części składki emerytalnej przekazywanej do OFE.

Oferta publiczna PCC Intermodal ruszy 3 grudnia


Już w pierwszej rundzie prestiżowego turnieju UK Championships dojdzie do starcia utytułowanych rywali - Anglika Steve\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\'a Davisa i Szkota Stephena Hendrego. Pierwszy z nich wygrywał brytyjskie mistrzostwa sześć razy w karierze, drugi ma o jeden triumf mniej.

Polacy stworzyli nowy system oświetlenia


Czy wiesz, że … System Inteligentnego oświetlenia ulicznego LED (SILED) – to wynik współpracy inżynierów firmy SILED Sp. z o.o. i naukowców z Centrum Doskonałości WiComm na ...

Motocykle - Turcja - przedłużenie ceł ochronnych przeciwko nadmiernemu importowi m. inn. z UE


18 stycznia 2010 r. Turcja opublikowała decyzję o przedłużeniu obowiązujących ceł ochronnych przeciwko nadmiernemu importowi motocykli pochodzących m. inn. z UE.

Obama chce ekstra podatku od sprawców kryzysu finansowego


Prezydent USA Barack Obama proponuje obłożenie podatkiem instytucji finansowych, które w kryzysie skorzystały z pomocy budżetu. W ten sposób spodziewa się uzyskać 90 mld dol.

Komorowski zapowiada szybkie powołanie nowego prezesa NBP


Motorola wprowadza na polski rynek model MILESTONE, jeden z pierwszych w Europie telefonów wyposażonych w system Android 2.1.

MinFin zaoferuje w środę obligacje dwuletnie za 3,5-5,0 mld zł


Pod koniec stycznia 2010 roku na jedyny koncert przyjedzie do Polski holenderska formacja The Gathering.

Główną działalnością naszej firmy jest sztukateria oraz gzymsy elewacyjne. Od wielu lat nasza firma produkuje wysokiej jakości gzymsy elewacyjne przeznaczone zarówno do instalacji wewnątrz jak i na zewnątrz budynków. Produkowane przez nas gzymsy elewacyjne znajdują odbiorców w całej Europie. Oprócz gzymsów elewacyjnych mamy w ofercie całą gamę produktów związanych z gzymsami elewacyjnymi jak listwy czy bonie. Szczególnie jeśli będą interesowały cię bonie to mamy pewność, że nasze bonie stanowią największą ofertę w Polsce. Zapraszamy do poznania naszych gzymsów elewacyjnych.