Podsumowano kolejny etap projektu "Dorzecze Parsęty"


Na ukończeniu są już dwie pierwsze z 10 wodno-kanalizacyjnych inwestycji realizowanych w powiecie szczecineckim (Zachodniopomorskie) w ramach współfinansowanego przez Unię Europejską projektu "Zintegrowana gospodarka wodno-ściekowa w dorzeczu Parsęty".

Firmom udało się przetrzymać pierwsze uderzenie kryzysu. Ich siłą był ich konserwatyzm - niechęć do korzystania z zewnętrznego finansowania, do inwestowania zanim posiadane moce wytwórcze nie wyczerpią się prawie w 100%, niechęć do zmian, do innowacji, budowanie swojej pozycji konkurencyjnej na cenie, koncentracja sprzedaży na rynku polskim. Pytanie, czy ta strategia działania będzie ich także wspierać w wychodzeniu polskiej gospodarki z kryzysu gospodarczego - podał PKPP Lewiatan. Nie będę płacił za głupotę policji – denerwuje się kierowca, którego sąd skazał dzisiaj na grzywnę za przekroczenie prędkości. Podtrzymuje, że fotoradar stał w miejscu, gdzie ... Realizacja założeń pakietu antykryzysowego oraz rządowy program energetyki jądrowej były głównymi tematami obrad Prezydium Trójstronnej Komisji ds. Społeczno-Gospodarczych. Spotkaniu w dniu 19 października przewodniczył wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak.Służby energetyczne usunęły już większość awarii sieci, które nastąpiły po intensywnych opadach śniegu w województwie małopolskim. Bez dostaw energii elektrycznej pozostaje nadal 47,6 tys. odbiorców. Wszystkie szlaki kolejowe w Małopolsce są przejezdne. Na potrzeby prowadzonej działalności gospodarczej przedsiębiorcy wykorzystywać mogą zarówno samochody osobowe, jak i ciężarowe. Mogą to być auta własne (kupione za środki prywatne lub firmowe), jak i cudze (np. wynajęte, użyczone lub wzięte w leasing). Rodzaj pojazdu oraz podstawa prawna korzystania z niego ma wpływ na podatkowy sposób rozliczenia wydatków na zakupione do niego paliwo. Rosyjski koncern nagle postanowił dołączyć do eksploatacji gazu łupkowego, który dotąd ostro krytykował.

MF sprzedało obligacje DS1019 za 2,0 mld zł przy popycie 5.570,26 mln zł i średniej rentowności 6,103 proc. - podał resort w środę w komunikacie.

Statek o nazwie Kameduła będzie w tym sezonie pływał na jeziorze Wigry (Podlaskie) zamiast Trytona, który spędził na suwalskim akwenie 10 lat. Kameduła został już zwodowany na jeziorze. Bruksela chce, aby kraje strefy euro przyspieszyły ścinanie swych deficytów budżetowych. - Mechanizm ratunkowy dla strefy euro nie wystarczy. Potrzeba dalszych reform - mówi szef Komisji Europejskiej José Manuel Barroso.

... Stany alarmowe były w niedzielę w południe przekroczone na 13 wodowskazach na Opolszczyźnie; na większości rzek woda opada. Bez dostaw energii elektrycznej pozostaje ponad 2 tys. odbiorców. Cztery zarzuty usłyszał od prokuratora 18-letni Paweł Cz. z Bodzanowic, który kompletnie pijany uciekał przed radiowozem. Trzy razy staranował policyjny samochód i wjechał w policjanta. Akcja ...We wrześniu CSREurope rozpocznie szeroko zakrojoną kampanię informacyjną dotyczącą Społecznej Odpowiedzialności Biznesu (CSR). Propozycje tematów związanych z CSR, które mogłyby zostać poruszone w ramach ww. akcji można zgłaszać do Pani Marion Birnstill na adres: mb@csreurope.org. Pechowy trzynasty na warszawskiej giełdzie. Notowania ruszyły z Kodeks pracy dopuszcza możliwość tymczasowego powierzenia pracownikowi innej pracy niż umówiona. Pracodawca powinien jednak pamiętać, że nowe obowiązki muszą odpowiadać posiadanym przez zatrudnionego kwalifikacjom. W przeciwnym razie pracownik ma pełne prawo odmówić ich wykonywania.

Ministerstwo Gospodarki analizuje prawo gospodarcze


Departament Regulacji Gospodarczych w Ministerstwie Gospodarki (DRE) dokonał analizy funkcjonowania ustaw będących w jego kompetencjach. Wśród ocenianych przepisów znalazły się m.in. ustawa o swobodzie działalności gospodarczej oraz ustawa o udostępnianiu informacji gospodarczych.

DI BRE nadal rekomenduje 'trzymaj' dla Grupy Kęty, wycena 115,4 zł


Kupując używany samochód, trzeba pamiętać o obowiązku zapłacenia podatku od czynności cywilno - prawnych. Sprawdź, jak to zrobić.

Rząd niemiecki chce spotkania na szczycie z GM w sprawie Opla


Niemiecki rząd federalny chce jeszcze w tym tygodniu doprowadzić do spotkania na szczycie z przedstawicielami zarządu amerykańskiego koncernu General Motors, poświęconego sprzedaży niemieckiej spółki motoryzacyjnej Opel - poinformował rzecznik rządu Ulrich Wilhelm.

MG będzie poprawiać efektywność energetyczną


Podwyższenie sprawności wytwarzania, ograniczenie strat w przesyle i dystrybucji oraz zmniejszenie zużycia energii to główne cele projektu ustawy o efektywności energetycznej, opracowanego przez Ministerstwo Gospodarki. Dokument określający ramy prawne działań na rzecz poprawy efektywności energetycznej MG skierowało 29 maja br. do konsultacji międzyresortowych.

27 tys. odbiorców w Polsce wciąż nie ma energii


27 tys. odbiorców na terenie kraju nadal pozostaje w czwartek bez energii. Najtrudniejsza sytuacja jest w Małopolsce, gdzie w powiatach krakowskim, olkuskim i miechowskim prądu nie ma 23,5 tys. odbiorców - poinformowało MSWiA w komunikacie na podstawie informacji przekazanych przez wojewodów.

Tajemnica przedsiębiorstwa: dyskrecja bez rekompensaty


Przyjrzyjmy się następującej sytuacji: pracodawca zobligował pracownika do nierozpowszechniania informacji stanowiących tajemnicę firmy. Zakaz obejmuje okres dwóch lat po rozwiązaniu umowy o pracę, a za jego złamanie grozi zatrudnionemu zarówno odpowiedzialność odszkodowawcza, jak i karna. Zdaniem pracownika, zakaz ten jest tożsamy z umową o zakazie konkurencji po ustaniu stosunku pracy, w związku z czym przysługuje mu odszkodowanie, o którym mowa w art. 101[2] § 1 K.p. Czy takie stanowisko jest słuszne?

Odpowiedzi na interpelacje poselskie dotyczące specjalnych stref ekonomicznych


Wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak pismem z dnia 10 marca br. odpowiada na pytania nadesłane 19 lutego br. przez Zachodniopomorski Zespół Parlamentarny. Pytania posłów dotyczyły działań koordynujących budowę terminalu do odbioru skroplonego gazu ziemnego w Świnoujściu.

Ciężarowym nie wjeżdżaj do Piotrkowa Trybunalskiego


Inspektorzy piotrkowskiego oddziału Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Łodzi sprawdzili kolejny raz, jak przestrzegany jest zakaz wjazdu pojazdów ciężarowych na teren Piotrkowa Trybunalskiego. Kontrole przeprowadzili ...

Złoty umacniał się do południa w środę, później się osłabiał


# dochodzi wypowiedź prezesa GPW Ludwika Sobolewskiego #

Ergis-Eurofilms rezygnuje z emisji akcji, wyemituje obligacje zamienne za 26 mln zł


Lato, urlop i wakacyjne wojaże są po to, aby bawić się i wypoczywać a nie godzinami „stać przy garach”. Dlatego zamiast gotować, sięgnij po fasolę po bretońsku z kiełbasą Łabimexu. Szybko, sycąco i smacznie, w domu czy na biwaku … normalnie palce lizać!

czytaj dalej

Kukurydza cukrowa (sweetcorn) - Tajlandia - uchylenie decyzji przyjmującej zobowiązania cenowe


18 września została opublikowana decyzja KE uchylająca decyzję KE przyjmującą zobowiązania cenowe złożone w związku z postępowaniem antydumpingowym dotyczącym przywozu kukurydzy cukrowej pochodzącej z Tajlandii.

Bogdanka miała 90,97 mln zł zysku netto w III kw. 2009 r., wzrost o 23,6% r/r


Grupa Lotos obniżyła ceny paliw - poinformowało we wtorek biuro prasowe spółki. O 25 zł na tysiąc litrów spadła cena benzyny bezołowiowej 95 i 95AL oraz 98. O 41 zł na tysiąc litrów obniżona została cena oleju napędowego, a o 30 zł na tysiąc litrów - oleju opałowego.

MS: ponad 100 mln euro na środowisko z norweskich funduszy


Polska wykorzystała 90 procent środków przeznaczonych na ochronę środowiska z norweskich funduszy na lata 2004-2009. Ponad 100 mln euro wyniosła wartość umów podpisanych do końca września - poinformował w czwartek na konferencji prasowej wiceminister środowiska Stanisław Gawłowski. Polska rozmawia z Norwegią na temat wydłużenia pomocy.

Polacy na finansowym marginesie. Lichwiarzom przybędzie klientów


Skończyły się czasy szybkich kredytów. Tylko że Polacy cały czas potrzebują gotówki. Skoro w bankach jej nie dostaną, pójdą do firm pożyczkowych, lombardów i lichwiarzy.

Szklana pogoda i złamane zakazy


Piłeś, prowadziłeś, z zawodu jesteś... Ciekawe statystyki przedstawicieli lubelscy policjanci. W czasie święta 11 listopada zatrzymali 17 nietrzeźwych kierujących. Promilowym rekordzistą okazał się 30-letni mieszkaniec gm. Trawniki, ...

Główną działalnością naszej firmy jest sztukateria oraz gzymsy elewacyjne. Od wielu lat nasza firma produkuje wysokiej jakości gzymsy elewacyjne przeznaczone zarówno do instalacji wewnątrz jak i na zewnątrz budynków. Produkowane przez nas gzymsy elewacyjne znajdują odbiorców w całej Europie. Oprócz gzymsów elewacyjnych mamy w ofercie całą gamę produktów związanych z gzymsami elewacyjnymi jak listwy czy bonie. Szczególnie jeśli będą interesowały cię bonie to mamy pewność, że nasze bonie stanowią największą ofertę w Polsce. Zapraszamy do poznania naszych gzymsów elewacyjnych.