Aaa... odśnieżarkę kupię. A łopat w sklepie brak


Śnieg po kolana, lodowiska, stojące pociągi i horror na drogach - wszystko to efekt bardzo obfitych opadów, które nawiedziły Polskę. Gdy wszyscy narzekają na zaspy, są ludzie, którzy zacierają ręce - to producenci łopat i odśnieżarek. W stołecznych sklepach szufle i łopaty rozeszły się jak świeże bułeczki. Gorzej, że wszędzie ich brakuje...

Giełdowe spółki z optymizmem patrzą w przyszłość - taki wniosek można wysnuć z lektury 27 opublikowanych do tej pory prognoz wyników finansowych na 2010 rok - pisze "Parkiet". Liczba bezrobotnych w Niemczech nieoczekiwanie spadła w październiku o 118 tys. i wyniosła 3,229 mln - podała w czwartek Federalna Agencja Pracy w Norymberdze. Polscy akcjonariusze Polkomtela zrezygnowali z wprowadzenia tej spółki na GPW. Preferowanym inwestorem dla Polkomtela będzie inwestor branżowy - poinformował w poniedziałek PAP Herbert Wirth, prezes KGHM.Japoński koncern motoryzacyjny Nissan umieścił przed wejściem do swej siedziby specjalne czujniki, by wykrywać podwyższoną temperaturę - być może związaną z grypą - u swoich pracowników. Ostatnia sesja potoczyła się wyraźnie pod dyktando niedźwiedzi. Tym razem atak podaży okazał się silniejszy i warszawskie wskaźniki zanurkowały głębiej. Główny wskaźnik WIG20 spadł 1,34 proc., sWIG40 grupujący średnie spółki wzrósł 0,32proc., a maluchy zniżkowały średnio 0,26 proc. Jak obecnie wygląda rynek mieszkaniowy w Polsce? Opinie ekspertów różnią się diametralnie, niektórzy doradzają kupno nieruchomości jak najszybciej, inni proponują wstrzymanie się do przyszłego roku. Niezależnie od tego, kiedy zdecydujemy się kupić mieszkanie, warto poznać kilka wskazówek, które ułatwią decyzje.

Spadła sprzedaż detaliczna w Szwajcarii, a to może być sygnałem, że gospodarka będzie z recesji wychodzić powoli.

Dzisiejsza sesja na warszawskim parkiecie przynosi realizacje zysków. Indeks WIG20 o godzinie 11.30 po zniżce o 1% wynosi 2341. pkt. Niewiele lepiej radzą sobie spółki małe, których indeks sWIG80 skorygował notowania o o 1,3% zniżkując do poziomu 11076 pkt. Pekao, którego współczynnik wypłacalności wynosi 16,2 proc., chce utrzymywać wysoki poziom kapitałów, ale nie wyklucza wypłaty dywidendy - poinformował Luigi Lovaglio, wiceprezes banku.

Inspekcja Transportu Drogowego przejmie od wojewodów stacjonarne wagi służące do ważenia TIR-ów - zdecydował w czwartek Sejm w głosowaniach. Za przyjęciem poselskiego projektu głosowało 270 posłów, 2 było przeciw, a 135 wstrzymało się od głosu. W trudnych dniach powodzi warszawiacy zyskują łatwiejszy dostęp do dodatkowego źródła informacji: telewizja TVN Warszawa od piątku w stolicy i okolicach jest dostępna w cyfrowym multipleksie DVB-T. Do odbioru potrzebny jest odpowiednio wyposażony telewizor, ale taką funkcję ma większość tych ostatnio sprzedawanych. Sklepy internetowe apelują, by prezenty świąteczne kupić już w listopadzie. Na dwa tygodnie przed Wigilią zakupy online to zabawa tylko dla hazardzistów - pisze "Metro".Sprzedaż nowych samochodów osobowych i dostawczych w kwietniu 2010 roku spadła o 11,6 proc. w porównaniu z analogicznym okresem roku ubiegłego i wyniosła 28.494 sztuki, w porównaniu z marcem 2010 roku sprzedano o 13,2 proc. mniej aut - podał w komunikacie Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego. Jeśli podatek z tytułu odsetek od środków na lokacie bankowej jest niższy niż 50 groszy, bank nie musi go pobierać. Wówczas i podatnik nie musi go wykazywać w deklaracji - wynika z informacji przesłanej PAP przez Ministerstwo Finansów. - Polityczny spór o cztery mld zł zysku NBP wewnątrz RPP i między bankiem centralnym i rządem nie wpływa negatywnie na rynki - podsumowują ekonomiści. - Jest jednak całkowicie niepotrzebny i jest ewenementem na skalę światową - dodają.

Ogrzanie 2-pokojowego M może kosztować 2,5 tys. zł rocznie


Przeciętnie aż dwukrotnie więcej płacą za ogrzewanie osoby mieszkające w nieocieplonych budynkach z "wielkiej płyty", niż w nowym budownictwie - wskazują szacunki Home Broker. Wynika to w głównej mierze z większej utraty ciepła, m.in. przez okna, dach czy ściany. W czasie silnych mrozów koszty ogrzewania mogą wzrosnąć o 20 proc.

RPP nadal nastawiona neutralnie


Rada Polityki Pieniężnej na listopadowym posiedzeniu postanowiła utrzymać stopy procentowe na niezmienionym - wynika z komunikatu po posiedzeniu RPP.

Ciech miał 4,99 mln zł zysku netto w II kw. 2009 r., spadek o 90,5% r/r


Spółka Ciech miała 4,99 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w II kw. 2009 roku wobec 52,74 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie w poniedziałek.

ZUS dostanie większą składkę?


Instytucje finansowe, zarabiając na składkach emerytalnych, powinny dbać skutecznie o przyszłość emerytur - powiedział wczoraj premier Donald Tusk na konferencji prasowej po posiedzeniu rządu. Dodał, że składka na emeryturę nie jest po to, aby jakieś instytucje finansowe zarabiały kokosy.

Hurtimex chce otworzyć do końca 2010 r. 10 outletów i 10 sklepów firmowych


Hurtimex, producent odzieży dziecięcej i młodzieżowej notowany na NewConnect, chce otworzyć do końca przyszłego roku 10 outletów oraz 10 salonów firmowych. Spółka chce współpracować handlowo i kapitałowo z innymi producentami odzieży dziecięcej oraz producentami odzieży dla dorosłych - podał Hurtimex w założeniach do strategii na lata 2010-2011.

Rynek nie wierzy w poprawę w strefie euro


Po uchwaleniu przez unijnych ministrów w miniony weekend pakietu stabilizacyjnego opiewającego na 750 mld euro na rynek miały powrócić dobre nastroje - i powróciły, jednak tylko na chwilę.

Szansa na pokonanie 2500 pkt.


Piątkowa sesja nie wniosła wiele zmian w pozycji wykresu WIG20. Po zmiennej sesji główny indeks warszawskiej sesji zyskał symboliczne 0,02% i notuje obecnie wartość 2495,65 pkt. Wydaje się, że inwestorzy czekają na nowe impulsy, które utorują drogę do ewentualnych mocniejszych wzrostów indeksu i przekroczenia przez blue chipy poziomu 2500 pkt.

PIT: rozliczamy się szybciej, niż przed rokiem


Blisko połowa podatników rozliczyła się z fisuksem za zeszły rok - wynika z danych resortu finansów. Oznacza to, że jak do tej pory, zeznania podatkowe za 2009 rok składamy szybciej niż rok wcześniej.

Stawki minimalne w rolnictwie


Wraz z początkiem roku wprowadzono w Norwegii stawki minimalne w branży rolniczej i ogrodniczej. Polacy zatrudnieni sezonowo w krainie fiordów muszą teraz zarobić co najmniej 97,5 koron na godzinę.

"Platforma za słaba na reformę"


- Przeprowadzenie reformy finansów publicznych jest niemożliwe przy obecnej sytuacji na scenie politycznej. Koalicja jest za słaba, a prezydent i opozycja nieskłonne do współpracy - ocenił w TVN24 były wiceminister finansów prof. Stanisław Gomułka. Przestrzegał też przed konsekwencjami, jakie niesie za sobą nadmierny deficyt budżetowy.

Germany mulls bumper supplementary budget


German Chancellor Angela Merkel's conservatives and their allies have raised the size of a 2009 supplementary budget they are considering in coalition talks, sources involved in the negotiations said on Wednesday.

Czarny Piątek w USA, w Azji - czerwony


Po wczorajszych, najsilniejszych od kwietnia, spadkach europejskich indeksów, w piątek inwestorzy w Azji masowo pozbywali się akcji. NIKKEI stracił na wartości 3,2 proc., a Hang Seng aż 4,7 proc.

Japoński jen traci na wartości


Fenomenalny charakter miała wtorkowa sesja na rynku walutowym. Duża zmienność jest rajem dla daytraderów. Szczególnie ciekawy przebieg notowań wystąpił na rynku eurodolara. Niemal cała sesja była kontrolowana przez byki, co skutkowało silnymi wzrostami kursu pary walutowej.

W 2010 roku nie będzie podwyżki składki zdrowotnej


W 2010 roku rząd nie przewiduje podwyżki składki zdrowotnej - poinformował premier Donald Tusk.

Eurodolar w rozdarciu


Do nieznacznego umocnienia dolara doszło we wtorek na rynku forex. Obecny wcześniej wśród inwestorów apetyt na ryzyko wyraźnie zmalał. Publikowane wczoraj dane miały nieco negatywny wydźwięk.

Główną działalnością naszej firmy jest sztukateria oraz gzymsy elewacyjne. Od wielu lat nasza firma produkuje wysokiej jakości gzymsy elewacyjne przeznaczone zarówno do instalacji wewnątrz jak i na zewnątrz budynków. Produkowane przez nas gzymsy elewacyjne znajdują odbiorców w całej Europie. Oprócz gzymsów elewacyjnych mamy w ofercie całą gamę produktów związanych z gzymsami elewacyjnymi jak listwy czy bonie. Szczególnie jeśli będą interesowały cię bonie to mamy pewność, że nasze bonie stanowią największą ofertę w Polsce. Zapraszamy do poznania naszych gzymsów elewacyjnych.